Szulich nadal na fali

Na pływalni Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, podczas drugich zawodów z cyklu Grand Prix Polski – Puchar Polski w sezonie 2012/2013, wystartowało 408 zawodników z 79 klubów z całej Polski. Bezkonkurencyjny w swej konkurencji okazał się legionowianin Dawid Szulich.

Podczas zawodów, które odbyły się w dniach 27-28 października, UKS „Delfin” Legionowo reprezentowali Dawid Szulich, startujący w konkurencjach w stylu klasycznym i stylu zmiennym, oraz Michał Perl, startujący w konkurencjach w stylu klasycznym. Dla Michała były to pierwsze zawody po przejściu do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu.

W pierwszym bloku zawodów na dystansie 50 metrów stylem klasycznym Dawid zdobył pierwsze miejsce uzyskując czas 28,10 sekundy. W drugiej części zawodów legionowianin startował na 200 metrów stylem klasycznym i zajął 1 miejsce z czasem 2:15,91. Startując w konkurencji 200m stylem zmiennym zajął 22 miejsce z czasem 2:15,93. Drugiego dnia w trzecim bloku zawodów na dystansie 100 m stylem klasycznym Szulich był po raz trzeci pierwszym zawodnikiem uzyskując czas 1:00,85, a startując 20 minut później w konkurencji 100m stylem zmiennym zajął 11 miejsce z czasem 1:00,28. Był to drugi i tak udany start Dawida w zawodach z cyklu Grand Prix Polski – Puchar Polski w sezonie 2012/2013. – Drugie z cyklu Grand Prix mogę zaliczyć do udanych. Udało mi się poprawić wyniki w moich koronnych konkurencjach 50 i 100m stylem klasycznym z czego jestem najbardziej zadowolony ponieważ to na tych dwóch dystansach będę walczył o minimum na Mistrzostwa Świata w Istambule za miesiąc. Oczywiście nie jest to szczyt formy i jest wiele elementów które muszę poprawić do tego czasu dlatego mogę być dumny z uzyskanych czasów, biorąc pod uwagę, że z roku na rok pływam coraz szybciej, co daje mi jeszcze większą motywację do dalszej i cięższej pracy – mówił po zawodach Dawid.

Michał w pierwszym bloku zawodów na dystansie 50 metrów stylem klasycznym popłynął czas 30,66, lecz sędzia dopatrzył się u niego dotknięcia ściany nawrotowej po 25m jedną dłonią i zdyskwalifikował go. Gdyby nie to, Michał osiągnąłby nowy rekord życiowy na tym dystansie. W drugim bloku zawodów startował na 200 metrów stylem klasycznym i zajął 38. miejsce z czasem 2:37,06 – poprawił o ponad 3 sekundy rekord życiowy. Drugiego dnia, w trzecim bloku zawodów na dystansie 100 m stylem klasycznym, Michał zajął 26. miejsce, uzyskując czas 1:08,16 z nowym rekordem życiowym poprawionym o ponad 2 sekundy. Pierwsze efekty treningów Michała w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu są obiecujące.