Turniej szachowy w Jabłonnie

szachy

9 listopada w GCKiS w Jabłonnie rozegrany został trzeci turniej szachowy XVI Grand Prix Gminy Jabłonna. W turnieju A i B łącznie startowało 38 zawodników, a sędzią zawodów był Leszek Bałda.

W grupie A OPEN zwyciężył Andrzej Szewczak z klubu LKS Wrzos Międzyborów, który uzyskał 6,5 pkt z 8 pkt. Drugie miejsce zajął Jarosław Szaro z Warszawy, który uzyskał 5,5 pkt. Trzecie miejsce zdobył Michał Hryszkiewicz z Wyszkowa , który zdobył 5,5 pkt.

Czwarte miejsce zajął Wojciech Sawicki z klubu AGAPE Białołęka W-wa zdobywając 5,5 pkt, zaś piąte miejsce przypadło dla juniora z Chotomowa, Ziemowita Ossolińskiego, który uzyskał również 5,5 pkt. Czterech zawodników uzyskało ten sam rezultat punktowy, tzn. zdobyło po 5,5 punktów. O kolejności miejsc zadecydowała punktacja pomocnicza tzw. skrócony Buchholtz, a w dalszej kolejności pełny Buchholtz. W grupie B (szkoła podstawowa) zwyciężył Michał Szewczak z klubu LKS Wrzos Międzyborów, który zyskał 7 punktów z 7 rozegranych partii. Drugie miejsce zajął Krystian Ostrowski z Warszawy, który zyskał 5 pkt., a trzecie zajęła Dominika Korajczyk z Legionowa zdobywając 5 pkt.

Klasyfikacja

Po trzech rozegranych turniejach szachowych w kategorii Open prowadzi Jarosław Szaro z 25 punktami. Drugi jest Piotr Zbrzeski z Warszawy, którzy zgromadził 22,5 pkt., a trzeci jest Michał Hryszkiewicz z Wyszkowa z dorobkiem 18,5 pkt.

W kategorii Szkoła Gimnazjalna prowadzi Ziemowit Ossoliński z Chotomowa z 5,5 pkt.

W kategorii Szkoła Podstawowa:

Klasa 5-6 prowadzi Dominika Korajczyk z Legionowa z 20,5 pkt.,

Klasa 3-4 prowadzi Michał Szewczak z Warszawy z 20 pkt.,

Klasa 0-2 prowadzi Piotr Kubalski z Jabłonny z 15 pkt..

Kolejny czwarty turniej szachowy to już będzie finał XVI Grand Prix Gminy Jabonna – turniej zostanie rozegrany 7 grudnia 2013 r.