KPR Legionowo S.A. Wicemistrz Polski z pewnym zwycięstwem

plock-kpt

Tuż przed spotkaniem (fot. Patrycja Chodzeń)

Nie było niespodzianki w Płocku. Szczypiorniści KPR-u Legionowo zagrali z Wisłą na tyle, na ile było ich stać. Potwierdziło się, że w formę strzelecką ma Kacper Adamski. Jednak wiślacy i tak wygrali wysoko, bo różnicą 12 bramek.

Zaczęło się jednak sensacyjnie, bo KPR prowadził 3:0 po dwóch bramkach Kamila Cioka i Oskara Niedziółki. Wiślacy pierwszą bramkę rzucili w 4 minucie z rzutu karnego, wykonywanego przez Sime Ivicia. KPR odpowiedział bramką Mateusza Rutkowskiego.

Płock wszedł na wyższy poziom

Od 5 minuty gospodarze wrócili na właściwe tory. Odrobili stratę do podopiecznych trenera Marcina Smolarczyka i zaczęli powiększać przewagę. Kolejne osiem minut wstrząsnęło legionowską drużyną, która w tym czasie nie mogła w żaden sposób rzucić bramki. Za to płocczanie punktowali z kontrataków, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 13:5. Zaczął trafiać Kacper Adamski, czym potwierdził swoją wysoką formę. Na duży plus zapracował również Niedziółka. Do przerwy jednak „Nafciarze” wygrywali 21:12.

Kontrolowali mecz…

Płocka drużyna w drugiej połowie na nieco więcej pozwoliła przyjezdnym.. Przez dłuższy czas gospodarze nie byli w stanie powiększyć swojej przewagi, bo znakomicie w bramce spisywał się Kacper Wyrozębski. To nic, że gospodarze obijali słupki i poprzeczkę. Przez osiem minut Wyrozębskiego pokonali tylko raz. Jednak to ostatecznie Wisła wygrała spotkanie 37:25. Znów najlepszym rzucającym okazał się Adamski (7 bramek), a nie dużo gorzej spisał się Niedziółka, który zanotował 6 trafień. Warto dodać, że KPR skuteczny jest z rzutów karnych. Michał Grabowski wykorzystał wszystkie rzuty, zdobywając 4 bramki.

Orlen Wisła Płock – KPR Legionowo 37:25 (21:12)

Orlen Wisła Płock: Borbely, Morawski – Obradović – 6, Ivić – 5, Źabić – 5, de  Toledo – 4, Krajewski – 3, Ghionea – 3, T. Gębala – 3, M. Gębala – 3, Wołowiec – 2, Daszek – 1, Mihić, Duarte.
Karne: 5 – trzy wykorzystane.
Kary: 14 minut (M. Gębala, Obradović – 2 x 2 minuty, Daszek, Mihić, de Toledo – 1 x 2 min.)

KPR Legionowo: Krekora, Kujawa, Wyrozębski – Adamski – 7, Niedziółka – 6, Grabowski – 4, Ciok – 3, Rutkowski – 3,  Suliński – 1, Brinovec – 1, Jędrzejewski, Kowalik, Miecznikowski, Ignasiak.
Karne: 4 – wszystkie wykorzystane.
Kary: 16 minut (Jędrzejewski – 3 x 2 minuty – czerwona kartka, Adamski, Suliński, Kowalik, Ignasiak, Ciok – 1 x 2 minuty).