Legion Legionowo. U-13 pokonali La Basket! (galeria)

legion-la-basket_20

Legion Legionowo U-13 (fot. arch. GP/MM)

W niedzielne popołudnie podopieczni Tomasza Matysiaka podejmowali w „siódemce La Basket Warszawa. Po zaciętym spotkaniu gospodarze pokonali rywala 63:57.

Od początku meczu trudno było wskazać faworyta. Najpierw prowadzili goście 9:6, by przegrać pierwszą kwartę 16:17. Do przerwy modzi koszykarze z Legionowa wygrywali 36:28 i mimo prowadzenia ośmioma oczkami do końca spotkania było bardzo nerwowo. Dlaczego? W trzeciej kwarcie goście nadrobili straty i po 30 minutach było 49:49.

Szcząchor z 22 punktami…

Michał Szcząchor wzrostem królował nad swoimi przeciwnikami, dlatego też w całym spotkaniu rzucił warszawianom 22 punkty. Mógł więcej, ale kilka jego prób było niecelnych. Gdyby częściej decydował się na grę jeden na jeden, jego dorobek punktowy mógłby być o wiele wyższy. W czwartej kwarcie gospodarze wytrzymali presję i wygrali spotkanie sześcioma punktami.

Legion Legionowo – UKS La Basket Warszawa 63:57 (17:16, 19:12, 13:21, 14:8)

Legion Legionowo: – Szcząchor – 22, Senkowski – 9, Litwiński – 8, Sławiński – 8, Szewczyk – 6, Matysiak – 5, Kujawa – 3, Ratowski – 2, Majewski, Wróbel, Głodkiewicz.