Klęska KS Legionovii Legionowo w meczu ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Kolejna Porażka Novii 0:3

Przegrana KS Legionovii Legionowo ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki fot. KS Legionovia Legionowo

W sobotę (19 sierpnia) piłkarze KS Legionovii Legionowo zagrali na własnym stadionie z drużyną Świtu Nowy Dwór Mazowiecki w ramach 3 kolejki spotkań III ligi grupy I. W trzecim meczu sezonu 2023/2024 podobnie jak w dwóch pierwszych z Concordią Elbląg i Mławianką Mława podopieczni Marcina Woźniaka przegrali 3:0 i po trzech kolejkach nowego sezonu zajmują ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

W poprzednim spotkaniu zawodnicy Novii przegrali na wyjeździe 3:0 z Mławianką Mława (więcej pisaliśmy TUTAJ). Kibice mieli nadzieję, że po tej przegranej podopieczni Marcina Woźniaka zdołają wywalczyć na własnym stadionie punkty w derbach regionu ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Sobotni mecz zapowiadał się na bardzo ciężkie spotkanie, ponieważ goście z Nowego Dworu Mazowieckiego w odróżnieniu od Novii bardzo dobrze rozpoczęli obecny sezon odnosząc dwa zwycięstwa. Ostatecznie kibice obejrzeli łącznie trzy bramki w starciu Legionovii ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, jednak po ostatnim gwizdku arbitra jedynie fani gości byli zadowoleni.

Od początku pierwszej połowy obydwie ekipy starały się stworzyć sobie dobre sytuacje pod bramką przeciwnika, jednak brakowało skuteczności lub dobrze spisywały się formacje obronne zarówno gości jak i gospodarzy. Pomimo kilku niezłych sytuacji zarówno pod bramką Świtu jak i Legionovii kibice nie zobaczyli w pierwszej połowie goli.

Druga połowa rozpoczęła się lepiej dla gości z Nowego Dworu Mazowieckiego. W 51 minucie Kamil Wiśniewski wyprowadził Świt na prowadzenie 1:0. Kolejne dwa trafienia dla gości w 75 i 81 minucie dołożył Yaroslav Yampol. Ostatecznie Novia przegrała 0:3.

Po trzeciej przegranej w sezonie ekipa Legionovii zajmuje obecnie ostatnie miejsce w tabeli. Najbliższe spotkanie ligowe podopieczni Marcina Woźniaka rozegrają w środę (23 sierpnia) na wyjeździe z Pilicą Białobrzegi.

KS Legionovia Legionowo – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:3 (0:0)

Wyjściowa jedenastka KS Legionovii Legionowo: Błesznowski – Buczkowski, Papazjan, Barć, Wojdyga, Basiuk, Mroczek, Gibas, Sonnenberg, Krajewski, Choroś.

Wyjściowa jedenastka Świtu Nowy Dwór Mazowiecki: Prochoń – Michalik B., Bednarek, Broda, Tkaczyk, Yampol Y., Kamiński, Yampol A., Wiśniewski, Ciach, Michalik H.