Legionowo. KS Legionovia KZB Legionowo przygotowuje się do startu nowego sezonu w II lidze

ks-legionovia-legionowo

Klub Sportowy Legionovia, fot. KS Legionovia

Zespół KS Legionovia KZB Legionowo jest po dwóch sparingach przed startem sezonu 2019/2020 w II Lidze. Pierwszy mecz z Bronią Radom piłkarze z Legionowa wygrali, natomiast drugi mecz z Górnikiem Łęczna przegrali.

Pierwsza wygrana

Ledwo co piłkarze KS Legionovii skończyli świętować awans do II Ligi, który wywalczyli w świetnym stylu, a już mają za sobą dwa mecze kontrolne przed nowym sezonem. W sobotę (6 lipca br.) piłkarze z Legionowa rozegrali mecz z Bronią Radom, z którą do niedawna rywalizowali w III Lidze. Mecz został rozegramy na stadionie w Rembertowie. Pierwsi prowadzenie objęli goście z Radomia, którzy strzelili gola w 28. minucie. Wydawało się, że taki wynik utrzyma się do końca pierwszej połowy, jednak w 44. minucie do wyrównania doprowadził Adrian Zarzecki, dzięki czemu pierwsza połowa zakończyła się remisem. W 50. minucie drugiej połowy gola na 2:1 dla KS Legionovii strzelił Adam Imiela i takim wynikiem zakończyło się spotkanie. Strzelcy obydwu goli dla KS Legionovii to zawodnicy obecnie testowani.

Porażka z przyszłym rywalem

Drugie spotkanie piłkarze KS Legionovii rozegrali w sobotę (13 lipca br.) z Górnikiem Łęczna, który poprzedni sezon zakończył na 9 miejscu z 46 punktami w II Lidze z bilansem 12 zwycięstw, 10 remisów i 12 porażek. Zespół z Legionowa będzie w nowym sezonie rywalizował z zespołem Górnika Łęczna w II Lidze. Sobotni mecz lepiej rozpoczął się dla gospodarzy z Łęczna, którzy w 18 minucie objęli prowadzenie po golu Marcina Stromeckiego. Takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa. W drugiej połowie piłkarze z Legionowa nie potrafili pokonać bramkarza rywali, za to w 83 minucie wynik na 2:0 dla gospodarzy podwyższył Paweł Wojciechowski. Pomimo dobrej gry piłkarze KS Legionovii nie potrafili strzelić gola Górnikowi Łęczna i wynikiem 2:0 zakończyło się to spotkanie.

Start nowego sezonu II Ligi

Nowy sezon 2019/2020 rozpocznie się już 27 lipca. Piłkarze KS Legionovii KZB Legionowo podejmą wtedy na własnym stadionie zespół Skry Częstochowa. Zespół z Częstochowy zakończył poprzedni sezon II Ligi na 11 miejscu z 43 punktami i bilansem 12 zwycięstw, 7 remisów i 15 porażek. W tym sezonie II Ligi piłkarzy z Legionowa czekają konfrontacje z takimi drużynami jak: Widzew Łódź, GKS Katowice czy Górnik Łęczna.