ASPL Legionowo. Minimalna porażka z Victorią Piaseczno (galeria)

ręczna_35

ASPL Legionowo (fot. GP/MM)

W Arenie Legionowo odbył się mecz młodzieżowej drużyny ASPL Legionowo z KS Victoria Piaseczno. Po bardzo emocjonującym i wyrównanym spotkaniu triumfowali goście.

To było pierwsze spotkanie w rozgrywkach w sezonie 2018/2019 (juniorzy młodsi – rocznik 2002/2003). Pierwsza połowa meczu to dominacja legionowian. Podopieczni trenerów Pawła Lisieckiego i Adama Bekisza grali skutecznie i na przerwę schodzili z przewagą czterech bramek, wygrywając 17:13. Dobrze w bramce gospodarzy spisywał się Mikołaj Wiewiór.

Victoria odrobiła stratę

Po przerwie, w drugich 30 minutach gry, legionowscy trenerzy postanowili dać szansę większości swoim  szczypiornistom. To spowodowało, że piasecznianie zaczęli systematycznie odrabiać straty. W 44 minucie doprowadzili do remisu 20:20. O tego momentu przewagę mieli goście, ale jeszcze jeden zryw zaliczyli gospodarze, którzy na 3 minuty przed końcem spotkania wyszli na prowadzenie 26:25, po celnym rzucie Michała Strzemiecznego, najskuteczniejszego szczypiornisty meczu (12 bramek). Niestety końcówka należała już do gości. Trzy kolejne celne rzuty należały do Victorii, która zainkasowała komplet punktów.

ASPL Legionowo – KS Victoria Piaseczno 26:28 (17:13)

ASPL Legionowo: Mikołaj Wiewiór – Michał Strzemieczny – 12, Marcin Kostro – 6, Dawid Kuźmiński – 4, Michał Kozak – 2, Adrian Radom – 1, Dominik Dąbek – 1, Mateusz Konopka, Bartłomiej Puciato, Bartosz Skrobot,  Aleksander Goć,  Norbert Trojan,  Kacper Dąbrowski, Błażej Jedliński.