Piłka ręczna. Po naukę do Mistrza

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski w piłce ręcznej KPR Borodino Legionowo zmierzył się na wyjeździe z potęgą polskiego szczypiorniaka, VIVE Tauron Kielce.

Faworyt spotkania był tylko jeden – naszpikowana gwiazdami, medalistami mistrzostw świata w Katarze, drużyna z Kielc. Legionowscy zawodnicy nie położyli się na parkiecie i dzielnie walczyli o każdą bramkę.

Pierwsza połowa spotkania to systematycznie powiększające się prowadzenie gospodarzy, którzy chcieli jak najszybciej osiągnąć przewagę, narzucić legionowskiej drużynie swój styl gry i pokazać, że obie drużyny dzieli jeszcze sporo pod względem sportowym. Na pierwsze trzy bramki VIVE odpowiedział dopiero pod koniec 5 minuty Michał Prątnicki. Po 8 minutach gry o pierwszy czas poprosił trener KPR-u Robert Lis. Po  kwadransie legionowscy szczypiorniści zmniejszyli straty. Skuteczny był Tomasz Kasprzak, który trzykrotnie pokonał Sławomira Szmala. Kolejne minuty znów były pod dyktando gospodarzy. Szybko zrobiło się 13:6 (21 minuta), a do przerwy VIVE Kielce prowadziło 19:10, a po 5 bramek dla miejscowej drużyny trafiali Denis Buntić i Ivan Čupić.

Czerwień Sulińskiego, Čupić katem KPR-u

Niestety początek drugiej połowy nie ułożył się legionowskiej drużynie po myśli. Najpierw dwie minuty kary otrzymał Tomasz Bulej, a chwilę potem Damian Suliński, który po faulu na Manuelu Strleku otrzymał od razu czerwoną kartkę i musiał opuścić parkiet. Plac gry na noszach opuścił także Strlek. W opinii drużyny przyjezdnej nie należała się aż tak dotkliwa kara dla Sulińskiego. Ze strony gospodarzy przeciwnie, uważali, że to był brutalny faul. Gospodarze nie zwalniali tempa i z każdą minutą powiększali swoją przewagę. Szalał Čupić, który aż 15 razy trafiał do bramki Piotra Nera i Mikołaja Krekory. To tylko 4 mniej niż cała drużyna KPR-u. Ze strony gości można pochwalić Tomasza Kasprzaka, który rzucił 6 bramek przy 100% skuteczności. Ostatecznie VIVE Tauron Kielce pokonał lidera I ligi Grupy A 35:19. Rewanż w najbliższy wtorek o 19.00 w Arenie Legionowo.

VIVE Tauron Kielce – KPR Borodino Legionowo 35:19 (19:10)