KPR Legionowo. Porażka w turnieju w Kwidzynie

W piątek KPR Legionowo rozegrał swój pierwszy mecz w Turnieju o Puchar Prezesa MMTS-u Kwidzyn. Przeciwnikiem legionowian byli Portowcy. Drużyna Pogoni Szczecin okazała się minimalnie lepsza od ekipy Roberta Lisa i Marcina Smolarczyka.

Szczypiorniści KPR-u dobrze rozpoczęli pierwszą połowę i było widać, że walczą jak równy z równym. Beniaminek do 21 minuty prowadził z czwartą drużyną Superligi ubiegłego sezonu 2:1, 5:3, 7:5, 9:7. Dopiero osiem minut przed końcem pierwszej połowy szczecinianie doprowadzili do remisu, a pierwszą odsłonę zakończyli prowadzeniem 14:12.

Pogoń za silna

W drugiej połowie bardziej doświadczeni piłkarze ręczni ze Szczecina byli bardziej skuteczni i po pięciu bramkach z rzędu od stanu 19:17, wyszli na prowadzenie 24:17. Legionowianie walczyli do samego końca, zmniejszyli stratę do rywala, ale ostatecznie Pogoń okazała się lepsza i wygrała spotkanie 27:23. Warto dodać, że najlepszym strzelcem meczu okazał się Kamil Ciok, który rzucił siedem bramek.

Pogoń Szczecin – KPR Legionowo 27:23 (14:12)

Pogoń: Kryński, Tatar – Krupa 6, Jedziniak 6, Krysiak 5, Kniaziew 4, Walczak 2, Zaremba 2, Bruna 1, Gierak 1 oraz Grzegorek, Gobber, Zając, Fedenczak.
Kary: 10 min. (Bruna 4 min., Walczak 2 min., Gierak 2 min., Krupa 2 min.).

KPR: Stojković, Wyrozębski – Ciok 7, Prątnicki 4, Twardo 2, Gawęcki 2, Kowalik 2, Suliński 2, Bożek 1, Mochocki 1, Kasprzak 1, Titow 1 oraz Skwierski.
Kary: 4 min. (Ciok 2 min., Kasprzak 2 min.).