KPR Legionowo. Przegrana w meczu o Mistrzostwo I Ligi z KPR Ostrovia 32:26

KPR Legionowo

KPR Legionowo fot. KPR Legionowo (Facebook)

W sobotę (27 czerwca) piłkarze ręczni KPR Legionowo po zakończeniu sezonu 2019/2020 i przerwie związanej z koronawirusem przystąpili do meczu z KPR Ostrovia o zwycięstwo w I Lidze i o awans do PGNiG Super Ligi. Niestety zawodnicy z Legionowa musieli uznać wyższość rywali, którzy wygrali 32:26.

Przypomnijmy, z powodu pandemii koronawirusa Związek Piłki Ręcznej w Polsce podjął decyzję o zakończeniu rozgrywek I i II ligi 30 marca. Dzięki tej decyzji piłkarze ręczni KPR Legionowo zajęli pierwsze miejsce w grupie C. Uzyskali tym samym możliwość walki o zwycięstwo w I Lidze w turnieju między zwycięzcami grup A, B i C I ligi. Zwycięzca Ligi walczył również o awans do PGNiG Super Ligi (więcej pisaliśmy TUTAJ).

W końcu nadszedł ten dzień – sobota (27 czerwca) piłkarze i cały sztab szkoleniowy wyruszył do Łodzi na mecz z KPR Ostrovia. Emocje wśród kibiców sięgały zenitu, ponieważ zawodnicy z Legionowa mogli realnie powalczyć o zwycięstwo. Od pierwszego gwizdka mecz był wyrównany. W 20. minucie KPR Legionowo objęło prowadzenie 10:7. Wydawało się, że mogą pokusić się o wygranie pierwszej połowy. Niestety w 23. minucie po przechwycie piłki zawodnik z Ostrowa starał się przeprowadzić kontrę. Został jednak nieprzepisowo zatrzymany przez Kamila Cioka. Sędziowie ukarali najlepszego strzelca KPR Legionowo czerwoną kartką. Grająca w przewadze Ostrowia szybko odrobiła straty i wyszła na prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 14:11 dla KPR Ostrovii.

W drugiej połowie zawodnicy KPR Ostrovii narzucili swoje warunki. W 35. minucie prowadzili już 17:12. Co jakiś czas piłkarze z Legionowa starali się odpowiedzieć, zdobywając po dwie bramki z rzędu. Niestety piłkarzom KPR Legionowo nie udało się odrobić strat i piłkarze KPR Ostrovii prowadzili całą drugą połowę. Spotkanie zakończyło się wynikiem 32:26 dla KPR Ostrovii.

Pomimo ambitnej gry nie udało się pokonać KPR Ostrovii i wygrać I Ligi. Pomimo porażki i braku awansu do PGNiG Super Ligi władze klubu z Legionowa już zapowiedziały walkę o najwyższe cele w nadchodzących sezonach.

KPR Ostrovia Ostrów WielkopolskiKPR Legionowo 32:26 (14:11)

KPR Ostrovia: Foluszny, Foterek – Przybylski, Bałwas, Kryszczak, Salamon, Bestian, Marciniak, Szych, Wojciechowski, Staniek, Wołowicz, Wróbel, Krzywda , Zimny

KPR Legionowo: Węgrzyn, Lipka, Szałkucki – Podobas, Prątnicki, Kostro, Suliński, Kasprzak, Fąfara, Wołowiec, Chabior, Olkowski, Ciok