KPR RC Legionowo. Do trzech razy sztuka (galeria)

kpr-chrobry_66

Tomasz Mochocki ośmiokrotnie pokonywał bramkarzy Chrobrego (fot. GP/MM)

W szóstej kolejce PGNiG piłkarzy ręcznych KPR RC Legionowo gościł na swoim parkiecie Chrobrego Głogów. Obie drużyny po pięciu rozegranych spotkaniach sąsiadowały w tabeli. Legionowscy handballowcy mieli na koncie 4 punkty, Chrobry jeden mniej. Legionowianie na swoim parkiecie jeszcze nie wygrali. Polegli w Arenie z Wisłą Płock i Zagłębiem Lubin. Kibice z utęsknieniem czekali na pierwszą wygraną. Zapowiadało się więc na bardzo interesującą potyczkę.

Początek pierwszej połowy to prowadzenie zespołu z Dolnego Śląska. Grali oni zdecydowanie lepiej w ataku niż szczypiorniści KPR-u, którzy popełniali często błędy w postaci kroków. Nie byli też skuteczni w ataku, a rzuty karne marnował Witalij Titow. Goście nie wypracowali sobie jednak większej przewagi niż trzy bramki, a legionowscy szczypiorniści konsekwentnie odrabiali straty.  Szkoda, że przy stanie 14:14 Titow nie wykorzystał karnego, którego wykonywał po syrenie kończącej pierwszą połowę.

Koncert Stojkovicia, karne bronił Krekora

W drugiej połowie popis swoich nieprzeciętnych umiejętności w bramce dał Tomislav Stojković. Bronił niesamowicie skutecznie, a do tego dwa karne obronił Mikołaj Krekora. KPR grał wspaniale w obronie. Głogowianie popełnili w drugiej połowie sporo fauli w ataku, a do tego doszły wykluczenia. W sumie goście dziewięciokrotnie siadali na ławce kar, przy czterech karach miejscowych szczypiornistów. Z każdą minutą gospodarze powiększali przewagę, bo poprawili skuteczność w ataku. Szalał Tomasz Mochocki, który ośmiokrotnie rzucał do bramki, a siedem bramek w całym spotkaniu dołożył Titow. Na kilka minut przed końcem było już wiadomo, że KPR zdobędzie komplet punktów. Ostatecznie podopieczni Tomasza Lisa i Marcina Smolarczyka wygrali 28:22.

KPR RC Legionowo – Chrobry Głogów 28:22 (14:14)

KPR Legionowo: Stojković, Krekora – Mochocki – 8, Titow – 7, Bożek, Prątnicki – 4, Kasprzak – 4, Gawęcki – 3, Ciok – 2, Kowalik, Brinovec, Twardo, Suliński.

Chrobry Głogów: Stachera, Kapela – Babicz – 7, Jurecki – 4, Kubała – 3, Świtała – 2, Sadowski – 2, Bąk – 2,  Płócienniczak – 1, Tylutki – 1, Sobut, Kandora, Miszka, Gujski.