KPR RC Legionowo. Pogoń wygrywa, Pogoń liderem

kpr-pogon_17

KPR w meczu z Pogonią w Arenie Legionowo (fot. GP/MM)

Piłkarze ręczni KPR-u RC Legionowo zmierzyli się w Szczecinie z tamtejszą Pogonią. Stawką spotkań w Grupie Suzuki jest Puchar Superligi. Najbliżej tego celu po spotkaniu z KPR-em jest właśnie szczecińska Pogoń.

Gospodarze nie mieli jakiejś wyraźnej przewagi. Od początku do końca spotkania wynik był  sprawą otwartą, jednak to Pogoń prowadziła, a legionowscy szczypiorniści gonili wynik.

Nie był to mecz walki

Pucharem pocieszenia chyba nikt nie bierze na poważnie. Choćby dlatego, że sędziowie spotkania, panowie Gratunik i Wołowicz, tylko pięć razy odsyłali zawodników na ławkę kar. W drużynie Pogoni byli to Adam Wąsowski, Arkadiusz Bosy i Kiryl Kniaziew, w drużynie KPR-u dwukrotnie Michał Prątnicki.

Do przerwy 13:12 dla Pogoni

Pierwsze pół godziny to wyrównany pojedynek. Na pewno na wyróżnienie zasłużył Wojciech Zydroń, który umiejętnie wykorzystywał rzuty karne dla swojej drużyny. Mimo że gospodarze mieli stuprocentową skuteczność w tym elemencie gry, to i tak Mikołaj Krekora dzielnie poczynał sobie w bramce. Do przerwy wynik był bliski remisu. Pogoń jednak do szatni schodziła z prowadzeniem 13:12, bo bramkę w ostatniej minucie gry rzucił Mateusz Zaremba.

Zachowali więcej sił, przycisnęli i wygrali

Drugą połowę lepiej zaczęli szczecinianie, którzy już w 34 minucie prowadzili czterema bramkami. Legionowo nie zamierzało składać broni. Rzucił Kamil Ciok, zmniejszając prowadzenie gospodarzy do dwóch bramek. Była to 38 minuta gry. Pogoń w tym momencie wrzuciła kolejny bieg i odskoczyła rywalom na pięć bramek. Do końca spotkania pozostawał kwadrans. KPR próbował walczyć, ale tylu bramek nie udało się odrobić. Ostatecznie gospodarze wygrali mecz 25:22. Na szczecińskim parkiecie dobrze poczynał sobie Tomasz Kasprzak, który opuści legionowski klub po zakończeniu sezonu i przeniesie się do Azotów. Kołowy KPR-u rzucił rywalom sześć bramek, a dzielnie wspomagał go Ciok, który pięciokrotnie znalazł sposób na Edina Tatara.

Sandra Spa Pogoń Szczecin – KPR RC Legionowo 25:22 (13:12)

Sandra Spa Pogoń: Tatar – Zydroń – 9, Konitz – 5, Zaremba – 4, Kniaziew – 2, Bosy – 2, Krysiak – 2, Radosz – 1, Wąsowski, Fedeńczak, Bruna.

KPR RC Legionowo: Krekora, Stojkovic, Wyrozębski – Kasprzak – 6, Ciok – 5, Titow – 4, Gumiński – 3, Mochocki – 2, Brinovec – 2, Prątnicki, Gawęcki, Miecznikowski.