KPR RC Legionowo. Przegrali po dogrywce

kpr-azoty_31

Witalij Titow królem strzelców Orlen Ligi - drugi raz z rzędu! (fot. GP/MM)

W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego KPR RC Legionowo udał się do Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie zmierzył się z Piotrkowianinem.

Legionowski klub do Piotrkowa Trybunalskiego pojechał w dziesięcioosobowym składzie. Do gry w polu miał ich zaledwie ośmiu. W składzie zabrakło bramkarza Tomislava Stojkovicia, a za niego w składzie znalazł się Kacper Wyrozębski.

Remis do przerwy, remis po 60 minutach

Mecz miał bardzo wyrównany przebieg. Lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy prowadzili 2:0, ale niezawodny Tomasz Kasprzak szybko doprowadził do wyrównania. W pierwszej połowie nie padło wiele bramek, bo zaledwie 20, po 10 z obu stron. W drugiej połowie znów Piotrkowianin trafił dwa razy, ale waleczni szczypiorniści z Legionowa odrabiali straty i w 51 minucie wyszli na trzypunktowe prowadzenie 19:16. Wtedy to popsuła się świetlna tablica, którą naprawiono dopiero po zakończeniu regulaminowego czasu gry. W końcówce  gospodarze dopadli zmęczonych legionowian i na 5 minut przed końcem drugiej połowy był remis po 19. Kolejny remis zanotowano po końcowej syrenie i po raz pierwszy w sezonie na okrojony skład legionowian czekała dogrywka.

Piotrkowianin lepszy, punkt pojechał do Legionowa

I znów kolejny początek i znów gospodarze bardziej skoncentrowani, otworzyli wynik. Dwukrotnie Mikołaja Krekorę pokonał Sebastian Iskra. Tej straty legionowianie już nie odrobili. Przegrali 26:29. Na pocieszenie do Legionowa pojechał punkt i tytuł króla strzelców Superligi, który w tym sezonie został przyznany po zakończeniu sezonu zasadniczego. Witalij Titow zdystansował rywali, rzucając 175 bramek. To już drugi tytuł z rzędu dla zawodnika legionowskiego klubu.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – KPR RC Legionowo 29:26 – po dogrywce (10:10, 22:22, 26:25)

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Schodowski, Banisz – Swat – 6, Pacześny – 4, Mróz – 3, Iskra – 3, Woynowski – 2, Andreou – 2, Krawczenko – 2, Tórz – 2, Góralski – 1, Surosz – 1, Pożarek – 1, Achruk – 1, Makowiejew – 1.

KPR RC Legionowo: Krekora, Wyrozębski –  Titow – 9, Mochocki – 5, Kasprzak – 4, Prątnicki – 3,   Ciok – 3, Gumiński – 1, Ignasiak – 1, Brinovec.