KPR RC Legionowo. Szczypiorniści na trzecim miejscu w Elblągu

kpr-mmts_47

Witalij Titow najlepszym strzelcem legionowskiej drużyny podczas turnieju w Elblągu (fot. arch. GP/MM)

W Elblągu odbył się Turniej o Puchar Prezydenta Elbląga. Na parkiecie rywalizowały cztery drużyny. Trzy z Superligi – gospodarze Meble Wójcik Elbląg, KPR RC Legionowo i Wybrzeże Gdańsk. Stawkę uzupełniał pierwszoligowiec Polski Cukier Pomezania Malbork.

W pierwszym dniu turnieju legionowianie nie poradzili sobie z drużyną Wybrzeża. Gdańszczanie po pierwszej połowie prowadzili trzema bramkami 13:10. W drugiej powiększyli swoją przewagę i wygrali zasłużenie 30:24. W drużynie trenowanej przez Marka Motyczyńskiego 5 bramek rzucił Witalij Titow.

KPR RC Legionowo – Wybrzeże Gdańsk 24:30 (10:13)

KPR RC Legionowo: Krekora, Stojković – Titow – 5, Gumiński – 4, Ciok 4, Kasprzak – 4, Brinovec – 2, Mochocki – 2, Łucak – 1, Suliński – 1, Gawęcki – 1, Kowalik, Pribanić, Ignasiak, Prątnicki.
Wybrzeże Gdańsk: Suchowicz, Chmieliński, Pieńczewski – Oliveira – 7, Kondratiuk – 6, Wróbel – 3, Kostrzewa – 3, Orzechowski – 3, Prymlewicz – 2, Skwierawski – 2, Podobas – 2, Bednarek – 1, Rogulski – 1, Salacz, Bruy.

W meczu o trzecią lokatę legionowianie zmierzyli się z Pomezanią Malbork. Już w pierwszej połowie było widać, kto jest zdecydowanie lepszą drużyną. Szczypiorniści z Superligi do przerwy prowadzili już 10 bramkami 21:11. W drugiej części pierwszoligowcy próbowali odrabiać straty. Częściowo im się to udało, ale ostatecznie KPR wygrał spotkanie 35:28. I tym razem najskuteczniejszym zawodnikiem legionowskiej drużyny okazał się Titow – 6 bramek, a dzielnie pomagali mu Paweł Gawęcki i Tomasz Mochocki, którzy rzucili po 5 bramek.

Polski Cukier Pomezania Malbork – KPR Legionowo 28:35 (11:21)

Pomezania Malbork: Kądziela, Kochański – Dawidowski – 8, Michałów – 4, Boneczko – 4, Maluchnik – 4, Cielątkowski – 2, Dukszto – 2, Gryz – 2, Spychalski – 1, Baraniak – 1, Spicha, Dobosz.
KPR RC Legionowo: Stojković, Krekora – Titow – 6, Gawęcki – 5, Mochocki – 5, Brinovec – 4, Suliński – 4, Kasprzak – 3, Łucak – 2, Gumiński – 2, Ignasiak – 2, Ciok – 1, Kowalik – 1, Pribanić, Prątnicki.

Turniej wygrał zespół gospodarzy, którzy pokonali w finale Wybrzeże Gdańsk 23:21.