KPR RC Legionowo. Przegrali w finale… jedną bramką

kpr-gornik_45

KPR RC Legionowo (fot. arch. GP/MM)

W Kwidzynie w dniach 12-13 sierpnia odbył się Turniej o Puchar Prezesa MMTS Kwidzyn. W rozgrywkach wziął udział KPR RC Legionowo, Meble Wójcik Elbląg, Chrobry Głogów oraz gospodarz imprezy drużyna z Kwidzyna.

W pierwszym dniu turnieju KPR zmierzył się z Chrobrym Głogów, a MMTS Kwidzyn z Meblami Wójcik Elbląg. Drużyny, które wygrały spotkania awansowały do sobotniego finału. Przegrane musiały zadowolić się grą o 3 miejsce. W spotkaniu inaugurującym turniej gospodarze bez problemowo pokonali beniaminka Superligi 30:19.

MMTS Kwidzyn – Meble Wójcik Elbląg 30:19 (13:10)

MMTS Kwidzyn: Szczecina, Kiepulski, Żurawski – Seroka – 12, Genda – 5, Peret – 3, Krieger – 2,  Szczepański – 2, Potoczny – 2, Nogowski – 2, Szpera – 1, Pilitowski – 1, Janikowski, Klinger, Rosiak, Nawrocki.

Meble Wójcik Elbląg : Ram, Dudek, Fiodor –  Kupiec – 3, Żółtak – 3, Janiszewski – 3, Szopa – 3, Nowakowski – 2, Netz – 2,   Tórz – 2, Paweł Adamczak – 1, Malczewski, Dorsz, Piotr Adamczak, Olszewski, Malandy.

Po szczypiornistach Kwidzyna i Elbląga na parkiet wyszedł Chrobry i KPR. W pierwszej połowie trwał w miarę wyrównany bój. Po przerwie do głosu zaczęli dochodzić legionowianie, którzy powiększyli przewagę z trzech do siedmiu goli. W ataku świetnie prezentował się Paweł Gawęcki i Tomasz Mochocki, którzy zanotowali po pięć trawień. Jeszcze lepiej pod bramką rywala, na kole, radził sobie Tomasz Kasprzak, który trafił sześciokrotnie.

Chrobry Głogów – KPR RC Legionowo 21:28 (9:12)

Chrobry Głogów: Stachera, Kapela – Krzysztofik – 5, Biegaj – 3, Miszka – 2, Sadowski – 2, Sobut – 2, Płócienniczak – 2, Światała – 1, Sićko – 1, Gujski – 1, Pawłowski – 1, Rydz – 1, Tylutki, Kubała.

KPR RC Legionowo: Krekora, Stojković – Kasprzak – 6,  Gawęcki – 5, Mochocki – 5, Titow – 4,  Łucak – 3, Suliński -3, Gumiński – 1, Ciok – 1, Kowalik, Prątnicki, Brinovec, Pribanić, Ignasiak.

Mecz 3 miejsce

W drugim dniu turnieju najpierw przegrani z pierwszego dnia zagrali o 3 miejsce. Chrobry pokonał rywala, beniaminka Superligi zaledwie jedną bramką.

Chrobry Głogów – Meble Wójcik Elbląg 25:24 (12:13)

Chrobry Głogów: Stachera, Kapela – Gujski, Tylutki, Płócienniczak, Świtała, Biegaj, Krzysztofik, Pawłowski, Kubała, Sadowski, Sićko, Sobut.

Meble Wójcik Elbląg: Ram, Dudek, Fiodor – Maliczewski, Dorsz, Paweł Adamczak, Janiszewski, Szopa, Nowakowski, Piotr Adamczak , Malandy, Kupiec, Żółtak, Tórz.

Finał

Finał był bardzo zaciętym pojedynkiem. Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie 5:1. Dopiero pod koniec tej części gry legionowianie zaczęli grać lepiej w ataku i skuteczniej w obronie. Dzięki temu na przerwę schodzili z jednobramkową stratę. Nie tak dawno obie drużyny walczyły o wejście do półfinałów Superligi. W drugim spotkaniu MMTS rozgromił KPR i tym sposobem pozbawił legionowską drużynę szansy gry o medale. Tym razem towarzysko KPR wypadł zdecydowanie lepiej. Nawet w drugiej połowie pokusił się o prowadzenie 25:22. Jeszcze na pięć minut przed końcem podopieczni Marka Motyczyńskiego prowadzili jedną bramką. W końcówce więcej krwi zachowali gospodarze i to oni wygrali turniej o puchar… swojego prezesa 30:29. Znów klasę na kole pokazał Tomasz Kasprzak, który był najskuteczniejszym zawodnikiem w tym spotkaniu. Gospodarzom rzucił 8 bramek.

MMTS Kwidzyn – KPR RC Legionowo 30:29 (15:14)

MMTS Kwidzyn: Szczecina, Kiepulski, Żurawski – Seroka – 5, Nogowski – 5, Peret -4,   Szczepański – 4,   Janikowski – 4, Krieger – 3, Klinger – 1, Rosiak – 1, Nawrocki – 1, Genda – 1, Potoczny – 1, Pilitowski.

KPR RC Legionowo: Krekora, Stojković – Kasprzak – 8, Gawęcki – 4, Prątnicki – 4, Titow – 4, Mochocki – 3, Gumiński – 3, Łucak – 1, Suliński – 1, Brinovec – 1,  Kowalik.