KPR RC Legionowo. Ze Szczecina z tarczą, Pogoń pokonana!

kpr-chrobry_29

W spotkaniu w Legionowie, KPR pewnie pokonał Chrobrego 28:22 (fot. arch. GP/MM)

„Sensacja w Szczecinie” – grzmią nagłówki na portalach związanych z piłką ręczną i Superligą PGNiG. Ja uważam jednak, że piłkarze ręczni KPR-u starają się nie powielać błędu z debiutu na salonach najwyższej ligi, tylko walczyć w każdym meczu o zwycięstwo. Wiedzą już czym jest presja, potrafią opanować nerwy, a przy wyniku oscylującym w granicach remisu, w końcówce przeważyć szalę zwycięstwa na swoją korzyść. I tak właśnie było w Szczecinie.

Portowcy rzucili pierwszą bramkę dopiero w 8 minucie. Do tej pory goście dwukrotnie znaleźli sposób na bramkarza gospodarzy. Wynik otworzył Michał Prątnicki, a drugą bramkę z koła rzucił Tomasz Kasprzak. Przez większość pierwszej połowy KPR miał nieznaczną przewagę. Jednak w 20 minucie Pogoń wyszła na prowadzenie i wydawać się mogło, że początek spotkania był dla nich dawnym niemiłym wspomnieniem. Do przerwy gospodarze prowadzili minimalnie, bo tylko jedną bramką 12:11.

Niesamowita końcówka zespołu z Mazowsza!

Jeszcze 15 minut przed końcem meczu tablica świetlna pokazywała wynik remisowy 15:15. Jednak od tego momentu koncert gry rozpoczął Kasprzak, którego wspomagał dokładnymi asystami Prątnicki. Legionowski kołowy miał tzw. dzień konia i rzucił w całym spotkaniu osiem bramek, czym był najskuteczniejszym zawodnikiem na parkiecie. W 49 minucie dwóch zawodników Pogoni musiało „odpocząć” na ławce kar. Dwuminutowe kary otrzymali Łukasz Gierak i Paweł Krupa. Było to przy stanie 20:20. Mimo dwóch bramek Pawła Kowalika legionowscy szczypiorniści nie odskoczyli jednak rywalom i nadal ciężko było wskazać faworyta spotkania. W 54 minucie Gierak rzucił bramkę na 22:23 i od tego momentu na parkiecie dominowali już tylko przyjezdni. Ostatecznie Pogoń uległa beniaminkowi 23:29. KPR po 7 kolejkach ma 8 punktów. To daje legionowskiej drużynie 4 miejsce w tabeli PGNiG przez poniedziałkowym meczem z Mistrzem Polski Vive Kielce.