Piłkarze ręczni KPR Legionowo wygrali Turniej Mistrzów 1 Ligi i w przyszłym sezonie mogą zagrać w Ekstraklasie

KPR Legionowo - zwyciężcy Turnieju Mistrzów 1 Ligi w Końskich fot. KPR Legionowo.Facebook

KPR Legionowo - zwycięzcy Turnieju Mistrzów 1 Ligi w Końskich fot. KPR Legionowo/Facebook

Piłkarze ręczni KPR Legionowo po zajęciu pierwszego miejsca w grupie C w sezonie 2020/2021 wzięli udział w Turnieju Mistrzów 1 Ligi, który odbył się w Końskich. Podopieczni trenera Marcina Smolarczyka wygrali z OKPR Warmią Energą Olsztyn i przegrali z Orlen Upstream SRS Przemyśl. Po ostatnim meczu Turnieju Mistrzów 1 Ligi wszystkie trzy zespoły miały na swoim koncie zwycięstwo i porażkę. Jednak dzięki najkorzystniejszemu bilansowi bramek to zawodnicy z Legionowa ostatecznie wygrali Turniej i otrzymali prawo gry w przyszłym sezonie w Ekstraklasie.

W Turnieju Mistrzów 1 Ligi udział wzięły zespoły: KPR Legionowo, OKPR Warmia Energa Olsztyn i Orlen Upstream Przemyśl. Kibice z Legionowa spodziewali się trudnych spotkań i tak było w istocie. O końcowym zwycięstwie piłkarzy z Legionowa zadecydował najlepszy bilans bramek.

Pierwszy mecz podopieczni Marcina Smolarczyka rozegrali w piątek z zespołem z Olsztyna 37-26. W kolejnym dniu zespół OKPR Warmia Energa Olsztyn pokonał ekipę Orlen Upstream SRS Przemyśl 34-31. O wszystkim miał zadecydować niedzielny mecz między KPR Legionowo a Orlen Upstream SRS Przemyśl.

Niedzielny mecz od początku był wyrównany. Żaden z zespołów nie potrafił odskoczyć rywalowi na dystans kilku bramek. Pod koniec pierwszej połowy lepiej zaprezentowali się piłkarze z Legionowa, którzy objęli prowadzenie 17:14.

W drugiej połowie zawodnicy z Legionowa jeszcze w 44 minucie mieli dwie branki przewagi, jednak zawodnicy z Przemyśla pokazali charakter w samej końcówce i wygrali 35:30. Był to ostatni mecz Turnieju Mistrzów 1 Ligi w Końskich. Okazało się, że wszystkie trzy zespoły mają po jednym zwycięstwie i porażce. Jednak to podopieczni Marcina Smolarczyka dzięki wysokiemu zwycięstwu nad ekipą OKPR Warmia Energa Olsztyn i lepszemu bilansowi bramek zwyciężyli w całym turnieju i w nagrodę otrzymają prawo gry w Ekstraklasie piłki ręcznej w sezonie 2021/2022.

Orlen Upstream SRS Przemyśl – KPR Legionowo 35-30 (17:18)

Orlen Upstream SRS: Sar – Nowak 8, Kubik 6, Dutka 5, Mi.Kubisztal 4, Kielar 3, Drozdalski 3, Stołowski 2, Guzdek 1, Kroczek 1, Światłowski 1, Ma.Kubisztal 1.

KPR Legionowo: Szałkucki, Węgrzyn, Zacharski – Brzeziński 6, Śliwiński 5, Fąfara 4, Prątnicki 4, Kasprzak 3, Wołowiec 3, Chabior 3, Ciok 2 oraz Murzec, Podobas.