Puchar Prezydenta dla młodych graczy z Jaktorowa

W minioną niedzielę, 12 maja, w legionowskiej Hali Arena odbył się pierwszy Turniej Mini Piłki Ręcznej Dzieci o Puchar Prezydenta Miasta Legionowo. Honorowy patronat nad zawodami objął Zbigniew Tłuczyński, były trener i reprezentant Polski. W finałowym pojedynku legionowski Mars uległ drużynie z Jaktorowa 17:13 – trzecie miejsce przypadło młodym zawodnikom z Marek.

W rywalizacji o Puchar Prezydenta Miasta Legionowo wzięło udział dziesięć drużyn, składających się z uczniów i uczennic szkół podstawowych z rocznika 2002 oraz młodszych – oprócz zespołu z Legionowa, w turnieju wzięły udział także ekipy z Rakowca, Jaktorowa, Radzymina, Ochoty i Marek – wszystkie, oprócz pierwszej z wymienionych, wystawiły do rywalizacji po dwa zespoły. Początkowo młodzi szczypiorniści rywalizowali ze sobą w dwóch grupach, których końcowe ułożenie przesądziło o dalszej „drabince” turnieju. Ostatecznie w rozgrywkach zwyciężyła drużyna z Jaktorowa, która w finale pokonała Mars Legionowo 17:13. W pojedynku o brązowy medal lepsza okazała się drużyna z Marek, która pokonała Radzymin 14:12. Organizatorzy przygotowali dla wszystkich zawodników imienne dyplomy, natomiast najlepsze z drużyn mogły liczyć na puchary i statuetki, które wręczał im Zbigniew Tłuczyński – trener piłki ręcznej (m.in. były opiekun mistrza kraju, Vive Kielce), a w przeszłości reprezentant Polski, uczestnik Igrzysk Olimpijskich i najlepszy strzelec niemieckiej Bundesligi. – To fantastyczne, że mogliśmy zorganizować turniej, który w swojej pierwszej edycji cieszył się taką frekwencją, jeśli chodzi o drużyny. W przyszłości będziemy starali się, aby w naszych zawodach wzięła udział jeszcze większa liczba młodzieży – tak rywalizację młodych szczypiornistów komentował jeden z organizatorów i zarazem opiekun legionowskiego Marsa, Witold Domaszewicz.