Puchar Starosty dla KPR Legionowo

KPR-Legionowo-turniej-puchar-prezydenta-2014-1140x760

KPR Legionowo podczas Turnieju o Puchar Prezydenta (fot. GP/tp)

W minionym tygodniu KPR Legionowo zwyciężył w Turniej o Puchar Starosty Legionowskiego rozgrywanym w Arenie Legionowo.

Przeciwnikami miejscowej drużyny byli pozostali spadkowicze z Superligi: Gwardia Opole oraz Piotrkowianin Piotrków Trybunalski, a stawkę rywalizujących drużyn uzupełnił czwarty zespół poprzedniego sezonu I ligi grupy A, Warmia Traveland Olsztyn.

KPR Legionowo – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

Drużyna KPR Legionowo wygrała wszystkie trzy mecze, zapewniając sobie tym samym zwycięstwo w całym turnieju. W pierwszym spotkaniu, rozegranym w czwartek, KPR zmierzył się z teoretycznie najmocniejszym przeciwnikiem, nie tylko w turnieju, ale także w lidze, z drużyną Piotrkowianina. Zawodnicy obu ekip zafundowali kibicom niezwykle wyrównany pojedynek. Spotkanie miało charakter sparingowy, ale dawało także informację o tym, jak przygotowany jest zespół, z którym KPR rozegra pierwszy ligowy mecz we własnej hali (20 września). Do sukcesu drużynę KPR-u poprowadził Paweł Gawęcki, stając się, jak się później okazało, motorem napędowym swojego zespołu w całym turnieju. KPR wyrwał zwycięstwo w ostatniej minucie dzięki trafieniu Gawęckiego i pokonał Piotrkowianina 27:26 (15:13).

KPR Legionowo – Warmia Traveland Olsztyn

Następnego dnia, już o godzinie 10:00, KPR podejmował kolejnego przeciwnika – drużynę z Olsztyna. Goście lepiej wykorzystali początek starcia i dobrze prezentowali się pod bramką przeciwnika. Wygrywając trzema bramkami pierwszą połowę, drużyna Warmii jasno pokazała, że w ciągu najbliższych miesięcy celować będzie w miejsca na samej górze tabeli I ligi. Pomimo dobrej postawy w bramce Piotra Nera, KPR nie potrafił skutecznie odrobić straty z pierwszej połowy, pogarszając dodatkowo swoją sytuację dwuminutowymi karami. Do niecodziennej sytuacji doszło, gdy rzucający tylko rzuty karne Witali Titow otrzymał czerwoną kartkę za trafienie bramkarza piłką w twarz. Na szczęście w drużynie gospodarzy nie odpuszczał między innymi Gawęcki, dzięki czemu KPR zwyciężył ostatecznie 22:21 (10:13).

KPR Legionowo – Gwardia Opole

Ostatnim przeciwnikiem KPR-u była drużyna Gwardii Opole, która zagra w tym sezonie w I lidze w grupie B. Początek spotkania należał do KPR-u, który wyszedł na trzybramkowe prowadzenie. Drużna Gwardii zdołała jednak dogonić wynik i dopiero pod koniec pierwszej połowy prowadzenie w grze znów objęli szczypiorniści z Legionowa. Na dwanaście minut przed końcem legionowianie prowadzili już nawet 19:10, dzięki czemu mogli odpuścić już sobie końcówkę spotkania. Co prawda Gwardia podgoniła wynik, ale był on na tyle bezpieczny, że KPR dowiózł rezultat 23:20 (11:7) do końca spotkania. Warto wspomnieć też, że w ostatnim starciu w ekipie gospodarzy na parkiecie pojawił się wychowanek miejscowej drużyny, Michał Bekisz. Najlepszym bramkarzem turnieju wybrany został Mikołaj Krekora, natomiast najlepszym strzelcem okazał się Paweł Gawęcki.