Turniej o Puchar Prezesa KS Azoty Puławy. Wygrana z Gwardią

Puławy to kolejny przystanek KPR-u Legionowo w budowaniu formy przed zbliżającymi się rozgrywkami Superligi. Dobrą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności jest Turniej o Puchar Prezesa KS Azoty. Dziś legionowianie udanie rozpoczęli rywalizację w turnieju towarzyskim.

W piątkowe popołudnie podopieczni Roberta Lisa i Marcina Smolarczyka spotkali się z innym beniaminkiem Superligi i stoczyli bardzo zacięte spotkanie. Jednak początek towarzyskiej potyczki należał do opolan, którzy wyszli na czterobramkowe prowadzenie. Jednak po niespełna 20 minutach meczu szczypiorniści z Legionowa odrobili straty, doprowadzając do remisu 11:11. Do końcowego gwizdka arbitra oznajmiającego koniec pierwszych trzydziestu minut rezultat remisowy utrzymał się. Obie drużyny trafiały po piętnaście razy.
Druga połówka również pokazała, a szczególnie kilkanaście pierwszych minut, że obie drużyny chcą udanie rozpocząć puławski turniej. Jednak w końcówce charakter pokazali piłkarze ręczni KPR-u. Odskoczyli na trzy bramki, prowadząc 24:21. Gwardia, mimo że walczyła do samego końca, nie zdążyła doprowadzić do remisu. KPR Legionowo wygrało inauguracyjne spotkanie turnieju jedną bramką.

KPR Legionowo – Gwardia Opole 28:27 (15:15)

W drugim spotkaniu turnieju gospodarze KS Azoty Puławy wysoko pokonały KSZO Odlewnię Ostrowiec Świętokrzyski 37:24. Dzięki temu Azoty objęły prowadzenie w turnieju. Jutro kolejne spotkania, które rozstrzygną losy turnieju.