KPR RC Legionowo. Porażka z Vive nie przynosi wstydu

kpr-vive_77

KPR drugi raz w tym sezonie w rozgrywkach Superligi odniósł porażkę z Vive (fot. arch. GP/MM)

W inauguracyjnym spotkaniu 19. kolejki Superligi szczypiorniści KPR-u RC Legionowo spotkali się w meczu wyjazdowym z Vive Tauron Kielce.

Z najlepszą drużyną w polskiej Superlidze ostatnich lat legionowianie jeszcze nigdy nie wygrali. Mimo że piłkarze ręczni KPR-u RC Legionowo są rewelacją obecnych rozgrywek, zajmującą czwarte miejsce w tabeli, faworytem spotkania w Kielcach nie byli.

Wynik spotkania otworzył Tomasz Kasprzak, który w pierwszym spotkaniu obu drużyn, aż 12 razy pokonywał bramkarzy z Kielc. Tym razem kołowy legionowskiego zespołu był lepiej pilnowany w obronie i tylko czterokrotnie wpisywał się na listę strzelców. Kielczanie zaś grali „swoje” i szybko odskoczyli beniaminkowi. W 18 minucie gospodarze osiągnęli przewagę dziewięciu bramek (11:3) i było wiadomo, że takie straty będzie ciężko odrobić. Na przerwę KPR schodził, przegrywając 10:17.

Kontrolowali grę i podwoili prowadzenie

W 43 minucie po rzucie Pawła Gawęckiego, KPR zmniejszył różnicę do sześciu goli, ale od tego momentu podopieczni Tałanta Dujszebajewa, zaczęli powiększać przewagę. Ostatecznie wynik drugiej połowy to… 17:10, a całego spotkania 34:20 dla Mistrzów Polski.