Wciąź bez zwycięstwa

Czwartą poraźkę w tegorocznych rozgrywkach II ligi piłki ręcznej zanotowali zawodnicy MUKS Legionowo. Tym razem w wyjazdowym spotkaniu ulegli białostockiemu MOKS Słoneczny Stok 31-26.

230 widzów obserwowało w sobotnie popołudnie konfrontację MOKS-u z MUKS-em. Podobne przedrostki nazw obu klubów, natomiast umiejętności jeszcze nieco róźne. Legionowskiemu beniaminkowi wciąź brakuje ligowego ogrania i punktów. Nie udało się ich zdobyć takźe w Białymstoku.

Początek meczu był bardzo wyrównany, a źadna z druźyn nie potrafiła uzyskać przewagi. Przez pierwszy kwadrans utrzymywał się wynik remisowy. Przy stanie 6-6 w bramce gospodarzy stanął Modest Dziekoński i kilkoma skutecznymi interwencjami powstrzymał legionowian. Podbudowani skutecznym obronami swego bramkarza gospodarze zaczęli uzyskiwać coraz wyrażniejszą przewagę, która po pierwszych 30 minutach gry wynosiła juź 5 bramek.

W pierwszym okresie gry po przerwie przewaga gospodarzy jeszcze wzrosła i w 40 minucie legionowianie przegrywali juź 9 bramkami. Roszady w składzie pewnych juź zwycięstwa białostockich „Słonecznych” umoźliwiły podopiecznym trenera Tomasza Porzezińskiego na niewielkie zmniejszenie dzielącej ich róźnicy, która ostatecznie zmalała do 5 bramek

W dalszym ciągu płacimy za brak naleźytego doświadczenia. Wciąź mnoźące się kontuzje, a co za tym idzie, krótka ławka nie sprzyjają osiąganiu korzystnych rezultatów. Mam nadzieję, źe w najbliźszym meczu z Deltą Radom wystąpią dwaj nowi zawodnicy. Dokonaliśmy definitywnego transferu pozyskanych z Politechniki Warszawa Adriana Prątnickiego i Krzysztofa Kozłowskiego. Pierwszy z tu wymienionych grał u mnie w Warszawiance. Moźe w końcu odetchniemy jeśli chodzi o liczbę zdolnych do gry, bowiem po meczu w Białymstoku do listy kontuzjowanych dołączyli Golecki, Filipecki i drugi z bramkarzy – Adam Kardyka, który przyjął na głowę potęźny rzut rywala i boleśnie odczuł to uderzenie. W przyszłym tygodniu treningi powinien wznowić Dominik Troński, natomiast Gustaw Rozmarynowski równieź niedługo powinien wrócić do gry. Z tymi zawodnikami powinniśmy prezentować zupełnie inną jakość naszego grania – stwierdza trener Porzeziński.

Na tę zapowiadaną nową jakość będziemy mogli potrzeć w legionowskiej Arenie w sobotę 23.10. od 19,30 w czasie najbliźszej konfrontacji MUKS z Deltą Radom.

MOKS Słoneczny Stok Białystok – MUKS Legionowo 31 -26 ( 16 – 11)

MUKS: Maciej Skawiński, Adam Kardyka, Jakub Kłos – Adam Waśko 6, Szymon Płodowski 5, Piotr Gromek 4, Grzegorz Steć 4, Kamil Lemański 3, Jacek Ługowski 2, Robert Czaplicki 2, Jacek Filipecki, Michał Skowroński, Paweł Lisiecki.

agro

Zdjęcie główne: Kamil Lemański (nr 8) w meczu z MOKS Słoneczny Stok w Białymstoku popisał się 3 skutecznymi rzutami.