DPD Arena Legionowo. Ważne zwycięstwo z KSZO

Legionovia-Kszo

Beata Olenderek MVP spotkania (fot. Mariusz Sokalski)

W środowy wieczór w Arenie Legionowo DPD Legionovia podejmowała kolejnego rywala z Ligi Siatkówki Kobiet. Na przeciwko podopiecznych trenera Piotra Olenderka stanął zespół KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

W początkowej fazie pierwszego seta znakomite ataki Krystyny Kickiej dały prowadzenie miejscowej drużynie 5:1, a następnie 8:3. Wtedy to z letargu obudziły się ostrowianki i na świetlnej tablicy pojawił się wynik remisowy 9:9. Chwilę później przyjezdne miały dwa punkty więcej od Legionovii i to był… najsłabszy okres meczu legionowianek. Ponownie, przy dopingu legionowskich kibiców, zaczęły odbudowywać swoje morale i spokojnie wygrały inauguracyjnego seta do 21.

Dwa krótkie sety i komplet punktów

Legionovia poszła za ciosem. Wystarczyło jej 42 kolejne setowe minuty, by cieszyć się z jakże ważnych trzech punktów. Rywalki nie miały nic do powiedzenia, a świadczą o tym wygrane partie do 17 i 11. MVP spotkania została zasłużenie Beata Olenderek.

DPD Legionovia Legionowo – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (25:21, 25:17, 25:14)

DPD Legionovia Legionowo: Polak, Kicka, Górecka, Olenderek, Skorupa, Wójcik, Adamek (libero) oraz Jasek.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski: Słonecka, Geyko,Wojtowicz,Trach, Miros, Dorsman, Kucińska (libero) oraz Grzechnik.