DPD Legionovia Legionowo. Mistrzynie lepsze od legionowianek na inaugurację

legionovia

Legionovia - 2018/2019 (fot. Ryszard Glapiak)

Nie było sensacji w 1. Kolejce Ligi Siatkówki Kobiet. Chemik Police na własnym terenie podejmował DPD Legionovię Legionowo i choć mecz zaczął się od przegrania pierwszego seta to w ostatecznym rozrachunku zdobył komplet punktów.

W drużynie gospodarzy zagrała była zawodniczka i wychowanka Legionovii, Iga Chojnacka, która do Polic trafiła latem z Impelu Wrocław. Na pewno nie była zadowolona po pierwszym secie, w którym legionowianki wygrały rzutem na taśmę 25:23. Obie drużyny w przedsezonowym spotkaniu na turnieju w Bobolicach zagrały mecz, w którym siatkarki z Mazowsza wygrały… 3:0. Czyżby powtórka z rozrywki?

Była szansa…

„Chemiczne” szybko odrobiły straty, doprowadzając do remisu. To nie zraziło podopiecznych trenera Piotra Olenderka. Ze zdwojoną siłą, z dużą odwagą nieźle pograły w trzeciej odsłonie pojedynku. Walczyły o chociażby punkt w rywalizacji z Mistrzem Polski, choć jak na sportowców przystało, chciały w tym momencie zgarnąć całą pulę. Nie udało się. Mimo walki, przegrały trzeciego seta do 23. Bardziej doświadczony zespół triumfował również w czwartej partii, a to oznaczało, że komplet punktów zainkasowały policzanki.

Chemik Police – DPD Legionovia Legionowo 3:1 (23:25, 25:20, 25:23, 25:20)

Chemik Police: Mirković, Busa, Grajber, Chojnacka, Ogbogu, M. Łukasik, Krzos (libero) oraz Stysiak, Mędrzyk, Bednarek, Grejman.

DPD Legionovia Legionowo: Polak, Olenderek, Górecka, Jasek, Wójcik, Kicka, Ad. Adamek (libero) oraz Skorupa, Pickrell, Ag. Adamek (libero).