DPD Legionovia Legionowo. MVP Rasińskiej na „starych śmieciach”

legionovia-773x435

DPD Legionovia Legionowo (fot. Ryszard Glapiak)

Aleksandra Rasińska bohaterką spotkania w DPD Arenie Legionowo. Była siatkarska legionowskiego klubu, która święciła w nim swoje największe sukcesy, tym razem zaprezentowała się po drugiej stronie siatki. Z jakim skutkiem?

Aleksandra Rasińska to wychowanka Dębiny Nieporęt. Tam, pod okiem trenera Bronisława Orlikowskiego stawiała pierwsze siatkarskie kroki, tam zaczął być szlifowany diament. Kolejne kroki stawiała już w LTS-ie Legionovii Legionowo. A największe sukcesy osiągała w drużynie kadetek i juniorek, następnie awansowała na najwyższy poziom, do Ligi Siatkówki Kobiet, gdzie mogła grać przeciwko najlepszym zawodniczkom w Polsce. Po zakończonym sezonie 2017/2018 przeniosła się na Dolny Śląsk, gdzie podążyła śladem innej zawodniczki z Legionowa, Igi Chojnackiej (obecnie Chemik Police). W sobotni wieczór wraz z #VolleyWrocław triumfowała w legionowskiej hali, otrzymując statuetkę najlepszej zawodniczki meczu!

Wyrównane spotkanie zespołów ze środka tabeli

Legionowianki znajdowały się wyżej w tabeli, miały więcej punktów i nie przegrały jeszcze na własnym terenie. Były potencjalnie faworytkami pojedynku z siatkarkami z Dolnego Śląska. Jednak rywalki wygrały pierwszego seta do 20, kontrolując końcówkę tej partii. Po pierwszym secie obudziły się miejscowe, które pewnie wygrały drugiego seta, doprowadzając do remisu. Siatkarki z Legionowa kontynuowały dobrą passę. Przy stanie 21:21 w trzecim secie, nie pozwoliły podopiecznym trenera Marka Solarewicza zdobyć punktu i wygrały 25:21.

Skuteczny finisz wrocławianek

Kolejny set lepiej zaczęły miejscowe, ale z każdą akcją lepiej radziły sobie wrocławianki, które od stanu 8:7 odskoczyły gospodyniom i powiększały przewagę, wygrywając do 17. O zwycięstwie miał zadecydować tie-break. W nim lepsze okazały się przyjezdne, które od początku dominowały na parkiecie legionowskiej hali. Na zmianę stron schodziły przy wyniku 8:4, by mieć… pięć piłek meczowych przy stanie 14:9. Chyba nikt nie spodziewał się, że jeszcze w tym spotkaniu będą emocje. A te były, ponieważ drużyna Pawła Olenderka doprowadziła do remisu! To mogło podłamać zespół gości. Nie podłamało… Kolejne dwa punkty zdobył #VolleyWrocław i mógł dopisać do swojego konta cenne dwa punkty.

DPD Legionovia Legionowo – #VolleyWrocław 2:3 (20:25, 25:18, 25:21, 17:25, 14:16)

DPD Legionovia Legionowo: Górecka, Polak, Skorupa, Olenderek, Kicka, Jasek, Adrianna Adamek (libero) oraz Tanner, Pickrell, Wójcik.

#VolleyWrocław: Wers, Rasińska, Łozowska, Murek, Gajewska, Soter, Kuziak (libero) oraz Gancarz, Piśla.