DPD Legionovia Legionowo. Porażka na zakończenie roku

legionovia-773x435

DPD Legionovia Legionowo (fot. Ryszard Glapiak)

Nie udał się wyjazd na południe Polski siatkarkom z Legionowa. W ostatnim meczu w roku 2018, DPD Legionovia Legionowo uległa BKS-wi Profi Credit Bielsko-Biała 1:3.

Na Podbeskidziu zakończyły rok podopieczne trenera Piotra Olenderka. Niestety legionowiankom nie udało się przywieźć punktów z miasta Bolka i Lolka. Miejscowe, znajdujące się niżej w tabeli od legionowskiego klubu zgarnęły całą pulę.

Nieudany początek

Bielszczanki do sobotniego spotkania miały fatalną passę, bo przegrały ostatnie sześć gier. Na pewno przed świętami Bożego Narodzenia chciały przełamać kryzys i zdobyć punkty. I już w pierwszym secie pokazały, że tego dnia będą walczyć o komplet punktów. Pierwsze piłki należały do gospodyń, które szybko odskoczyły na 8:4, dzięki dobrej zagrywce. Już przy stanie 15:8 trener gości wykorzystał dwie przerwy na żądanie, ale nie zmieniło to już niekorzystnej sytuacji na parkiecie. BKS pewnie wygrał do 25:17.

Doprowadziły do remisu

Kolejny set przyniósł zwycięstwo Legionovii. Choć druga partia spotkania była niezwykle zacięta i dopiero w końcówce Novia przypieczętowała wygraną. Przy stanie 22:22 skutecznym atakiem popisała się Alicja Wójcik, Następnie punkt blokiem zdobyła Małgorzata Jasek, a wygraną 25:22 przypieczętowała Zuzanna Górecka.

I to koniec pomyślnych wieści

Nikt nie spodziewał się chyba w ekipie gości, że kolejne dwa sety będą tylko statystami na parkiecie. Świadczą o tym końcowe wyniki – 25:15 i 25:16. Gospodynie, które nie potrafiły wygrać spotkania od sześciu gier, tym razem okazały się o wiele dojrzalsze na parkiecie od rywalek i zasłużenie wygrały spotkanie. Na pewno w dobrych humorach zasiądą w poniedziałek do swoich rodzinnych wigilii.

BKS Profi Credit Bielsko-Biała – DPD Legionovia Legionowo 3:1 (25:17, 22:25, 25:15, 25:16)
BKS Profi Credit Bielsko-Biała: Wellna, Nowicka, Różański, Konieczna, Herelova, MoskwaMaj- Erwardt (libero) oraz Mucha.
DPD Legionovia Legionowo: Jasek, Olenderek, Polak, Górecka, Wójcik, Kicka, Adamek Ad. (libero) oraz Adamek Ag. (libero), Tanner, Pickrell.