Legionovia Legionowo. Atom nie sprostał „Strzałkom”… Oby tak w lidze!

Legionovia-Atom

Legionovia lepsza od wicemistrzyń kraju (fot. Legionovia)

Od 3:0 do… 3:2. Tak Legionovia zagrała mecz sparingowy z Atomem Trefl Sopot. Trenerzy obu drużyn, Robert Strzałkowski i Piotr Matela umówili się na rozegranie pięciu setów do 25 punktów.

Pierwsze z dwóch zaplanowanych spotkań towarzyskich pomiędzy Legionovią a Atomem zakończyło się zwycięstwem gospodyń 3:2. Wicemistrzynie Polski przespały trzy pierwsze sety, a szczególnie dwa pierwsze sety, w których uzbierały zaledwie 22 oczka. W trzecim zaprezentowały się lepiej, ale to Legionovia wygrała seta 25:19.

Dwa sety dla sopocianek

Choć to był sparing, dyspozycja podopiecznych trenera Mateli, była mało zadowalająca. Legionowianki radziły sobie nadspodziewanie dobrze, szczególnie w grze w bloku. Mogła się podobać gra całego legionowskiego zespołu, w którym wyróżniała się zdobywczyni 17 punktów Agata Skiba.

Legionovia Legionowo – PGE Atom Trefl Sopot 3:2 (25:11, 25:11, 25:19, 20:25, 20:25)

Legionovia Legionowo: Mikołajewska (8), Chojnacka (19), Połeć (11), Grabka (3), Bociek (10), Skiba (17), Adamek (l), Pacak (4), Rasińska (10), Wawrzyniak, Korabiec (l).

PGE Atom Trefl Sopot: Bednarek (2), Damaske (8), Goliat (7), J. Łukasik (7), Gajewska, Fedusio (13), Kulig (l), Mielczarek (13), M. Łukasik M (9), Mras, Skorupa, Wójcik (5), Bodasińska (l).