LTS Legionovia. Grały… za długo (galeria i retransmisja meczu)

LTS-Esperanto_27

Trener Wojciech Lalek udziela wskazówek "w kwadracie" (fot. GP/MM)

W niedzielne południe w sali Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej spotkały się juniorki LTS-u Legionovia z UKS Esperanto z Warszawy. Od początku przeważali pod każdym względem kibice legionowianek. Bądź co bądź aktualnych mistrzyń Polski.

W pierwszym secie LTS systematycznie powiększał przewagę. Od stanu 3:0, przez 7:3, do 14:7, kiedy to trener UKS-u Krzysztof Czarnołęcki wziął czas. Niewiele to pomogło, ponieważ na zagrywce stanęła Katarzyna Niderla i przewaga LTS wzrosła do 10. punktów. Set zakończył się wynikiem 25:14 dla LTS-u.

W drugim secie gra nie uległa zmianie. Trener Wojciech Lalek w zasadzie nie był zmuszony do jakichkolwiek interwencji w grę prowadzonej przez siebie drużyny. Adrianna Wysocka znakomitą zagrywką doprowadziła do stanu 6:1. Przy stanie 7:2 trener gości wziął czas, ale nic to nie dało, ponieważ przewaga LTS rosła do stanu 15:3. Przy stanie 20:10 drugi czas dla UKS-u. Na zagrywce stanęła kapitan zespołu Natalia Nowak i zakończyła seta 25:10. Dziewczęta z LTS-u grały bardzo dobrze, widać było na boisku znakomitą atmosferę w drużynie.

Co się stało w secie trzecim?

Set trzeci zaczął się od prowadzenia Esperanto 2:0. Potem były nerwowe wymiany piłek, wiele błędów po obu stronach siatki, ale przewaga UKS stale wynosiła 2–3 punkty. Przy stanie 13:11 dla UKS-u trener Lalek wymienił cały skład drużyny, przy stanie 19:17 dla rywalek wziął czas, ale set skończył się po wielu błędach naszej drużyny 25:21 dla warszawianek. Wydaje się, że dziewczęta uwierzyły, iż trzeci set wygra się sam…

Powróciły do gry z pierwszej i drugiej partii

Czwarty set dobrą zagrywką rozpoczęła Aleksandra Omelaniuk  i doprowadziła do stanu 5:1, po chwili zagrywała Niderla, podwyższając wynik do stanu 9:4. Trener Czarnołęcki wziął czas, ale i tak LTS zdobywał punkty szybciej. Na zagrywce stawały jeszcze do końca seta Omelaniuk, Niderla oraz Aleksandra Rasińska. Dzięki ich podaniom set zakończył się wynikiem 25:15.

Pomeczowe refleksje trenera Lalka:

Wolałbym nie komentować tego meczu, bo nie jestem zadowolony. To, co się stało w trzecim secie, w ogóle nie powinno mieć miejsca. Sportowiec nie może wychodzić na boisko w taki sposób i lekceważyć grę przeciwnika. Dlatego dokonałem zmiany całego zespołu, bo te dziewczęta, które były na boisku nie spełniały oczekiwań. W sporcie musi być sprawiedliwość – przy takiej grze nie można wygrywać. Widać było w ostatnim secie, kiedy wrócił podstawowy zespół, że i tak nie potrafił odbudować atmosfery gry z pierwszych dwu setów. Dziewczęta muszą pamiętać, że grają nie tylko dla siebie, ale i dla ludzi, którzy przychodzą na mecze.

LTS Legionovia Legionowo – UKS Esperanto Warszawa 3:1 (25:14, 25:10, 21:25, 25:15)

Skład LTS-u: Alicja Grabka, Natalia Nowak (k), Aleksandra Rasińska, Katarzyna Jędrzejewska, Adrianna Wysocka, Julia Skowron, Monika Oleszczuk, Katarzyna Niderla, Joanna Wrońska (l), Anna Maziopa (l), Milena Paszyńska, Aleksandra Omelaniuk, Katarzyna Salamonik, Magda Dąbrowska.

Tabelę rozgrywek i wyniki tego sezonu można znaleźć na stronie UKS Esperanto.