LTS Legionovia Legionowo. Juniorki pokonały GLKS Nadarzyn

Juniorki z Nadarzaynem

Gładkie 3:0 na początek ligowym zmagań juniorek LTS-u (fot. B. Krośkiewicz)

Juniorki LTS-u Legionovia Legionowo zainaugurowały sezon 2015/2016. Mistrzynie Polski ubiegłego sezonu pewnie wygrały z GLKS-em Nadarzyn 3:0.

Jak piszą znawcy siatkówki młodzieżowej zespół z Nadarzyna nie jest już tak silną ekipą jak w zeszłym sezonie. Nie są tak mocne po odejściu czołowych zawodniczek, a co za tym idzie na pewno ich młodsze reprezentantki nie stanowią takiej siły jak w ubiegłym roku. Podopieczne Dariusza Zwolińskiego walczyły w Legionowie i zwycięstwo legionowianek nie było łatwe, lekkie i przyjemne.

Trzy szybkie sety bez historii

Pierwsza partia pojedynku w hali legionowskiego liceum zaczęła się od prowadzenia LTS-u 6:1. Jednak chwilę potem zrobiło się 7:6 i o czas poprosił trener miejscowych zawodniczek Wojciech Lalek. Lekko poddenerwowany błędami swoich siatkarek szybko przywrócił je do porządku swoimi fachowymi radami. Od tej pory set układał się po myśli legionowianek. Szybko odskoczyły nadarzyniankom na 18:8, by wgrać seta 25:12. Kolejna partia niedzielnego pojedynku to znów sporo błędów po stronie miejscowych. Zepsute zagrywki, niedopracowane autowe ataki i ogólny chaos na parkiecie. Jednak przyjezdne nie grały lepiej i przegrały seta do 21. Trzeci set, jak się okaże ostatni, nie przyniósł większych emocji. LTS pozwolił rywalkom zdobyć 16 oczek. Trener Lalek dał szansę wszystkim swoim zawodniczkom, by mogły zaznaczyć swój udział w wygranym spotkaniu. W zespole zadebiutowały trzy nowe zawodniczki Barbara Zakościelna, Julia Skowron i Adrianna Wysocka.

LTS Legionovia Legionowo – GLKS Nadarzyn 3:0 (25:12, 25:21, 25:16)

LTS: Aleksandra Grabka, Natalia Nowak (k), Julia Skowron, Katarzyna Niderla, Joanna Wrońska (l), Anna Maziopa (l), Aleksandra Omelaniuk, Katarzyna Salamonik, Maria Krośkiewicz, Adrianna Wysocka, Barbara Zakościelna, Magda Dąbrowska, Katarzyna Jędrzejewska.