LTS Legionovia Legionowo. Wygrały! Pozostał ostatni krok

SMS-LTS

Młodziczki powalczą o medal na Mistrzostwach Mazowsza Kadetek! (fot. LTS)

W sobotę w Warszawie młodziczki LTS-u Legionovii Legionowo zagrały rewanżowy mecz w ramach play-offów w I Lidze Kadetek. Ich przeciwnikiem była drużyna UKS-u SMS Warszawa. Do awansu potrzebowały… dwóch wygranych setów.

W pierwszym spotkaniu na swoim terenie LTS wygrał pewnie 3:0. Jadąc do Warszawy było wiadomo, że legionowskie siatkarki muszą wygrać co najmniej dwa sety, by cieszyć się z awansu do ostatniego etapu play-offów w I Lidze Kadetek.

Jest zwycięstwo!

Bardzo zacięty był set pierwszy, ale to LTS wygrał na przewagi 27:25. W drugiej partii na parkiecie w Warszawie legionowianki rozbiły swoje rywalki i mogły cieszyć się z awansu do ostatniego etapu play-off. Dlatego też w kolejnym secie wyraźnie spuściły z tonu i oddały inicjatywę gospodyniom. Te wygrały seta i nadal mogły walczyć o wygraną w tym meczu. W przerwie trener Paweł Kowal zmobilizował swoje podopieczne do lepszej gry, a te odwdzięczyły mu się wygraną 25:17. Teraz pozostał już tylko dwumecz z OTPS Nike Ostrołęka. Wygrany z tej rywalizacji zagra w Mistrzostwach Mazowsza Kadetek.

UKS SMS Warszawa – LTS Legionovia Legionowo 1:3 (25:27, 15:25, 25:13, 17:25)

LTS Legionovia Legionowo: Dolecka, Szulc, Sobalska, Dąbrowska, Przybysz,  Tylska, Łagida, Papszun, Cieślik, Ciejka (L), Polak (L).