LTS Legionovia. Młodziczki wygrywają, młodziczki na czele! (galeria)

lts-olimp_07

Drugie zwycięstwo w II Lidze Kadetek odniosły młodziczki trenowane przez A. Miętka (fot. Jacek Ratowski)

Swój drugi mecz w II Lidze Kadetek w Grupie C rozegrały podopieczne Aleksandra Miętka. Przeciwniczkami był zespół Olimpu z Mińska Mazowieckiego. Na Piaskach w hali zespołu szkół przy Zegrzyńskiej pewnie pokonały rywalki 3:0.

Mimo że wynik 3:0 może sugerować szybką przeprawę, to Miętówki nie miały łatwego zadania. Chyba najbardziej zacięty był set pierwszy. Legionowskie siatkarki szybko wyszły na prowadzenie 8:4, ale gra nie była poukładana, a do tego w szeregach obu drużyn zdarzało się za dużo niepotrzebnych błędów. Jednak od tego momentu młodziczki LTS-u weszły na wyższy poziom. Zaczęła wspaniałym atakiem Alicja Ratowska, a jej koleżanki nie chciały być gorsze. Aleksandra Nowak dawała się we znaki przeciwniczkom atakami ze skrzydła, a i inne dziewczęta pokazały klasę, choćby Maria Woźniak, która świetnie broniła, a to tego wspaniale grała w ataku. LTS prowadził już 10 punktami (22:12) i… ledwo wygrał partię. A to dlatego, że miejscowe siatkarki myślami były już w kolejnym secie. Prawie się to zemściło. Przyjezdne wykorzystały błędy legionowianek i zapowiadało się na dramatyczną końcówkę seta. Całe szczęście, że bardzo słaby okres gry zakończył się w dobrym momencie. LTS wymęczył wygraną 25:21.

Zmotywowany Olimp mógł wygrać seta

Olimp nie załamał się, że przegrał otwarcie spotkania. Drugi set wydawał się jeszcze lepszy w jego wykonaniu. A może zagrały gorzej legionowianki?… Wiadomo było, że Olimpijki przegrywały 10:14, by wyjść na prowadzenie 18:16, porządnie strasząc Miętówki. Jednak 18. punkt był ich… przedostatnim punktem w tym secie. Na swoje barki odpowiedzialność wzięła Woźniak, a skuteczną zagrywką w końcówce popisywała się Aleksandra Misztal.

Bez nerwów, w secie trzecim do 13.

W kolejnym secie legionowianki postawiły przysłowiową kropkę nad „i”. Szybko odskoczyły rywalkom na 8 oczek i było już wiadomo, że tego dnia nie przegrają spotkania. Świetne zawody rozegrała Magda Piłatowicz, która ustąpiła miejsca na ostatni set swej imienniczce Rogalskiej. Rogalska pokazała klasę, serwując kilka asów serwisowych. Nie sposób nie wymienić Woźniak, która w ostatniej odsłonie pojedynku zdobyła 8 punktów.

Legionowianki, po dwóch spotkaniach prowadzą w II Lidze w Grupie C.

LTS-MKS Olimp Mińska Mazowiecki 3:0 (25:21, 25:19, 25:13)

LTS Legionovia – Klaudia Rokicka, Alicja Ratowska, Aleksandra Misztal, Julia Szymańska, Maria Woźniak, Magda Piłatowicz, Magda Rogalska, Aleksandra Nowak (k), Paulina Kosewska (l), Maria Macioch , Aleksandra Misztal, Weronika Mituniewicz (l).