Mistrzostwa Mazowsza Kadetek w Siatkówce. Drużyna – demolka!

28000547_2014013418873066_460825774_n

Brawo LTS! Dwa medale, złoty i brązowy, w Mistrzostwach Mazowsza Kadetek (fot. LTS)

Po emocjach, jakie dostarczyły młodziczki LTS-u Legionovii Legionowo, które zdobyły brązowy medal Mistrzostw Mazowsza Kadetek w Siatkówce, przyszedł czas na „Michorki”. Te zmierzyły się z gospodarzem turnieju UMKS-em MOS Wola Warszawa o złoty medal w turnieju.

Po dobrym początku i prowadzeniu 4:1 podopieczne trenera Dawida Michora straciły kilka punktów i warszawianki wyszły na prowadzenie 7:6. Nie trwało długo. Po chwilowej zadyszce LTS zaczął znów punktować i na świetlnej tablicy wyników było już 10:7. O czas w tym momencie poprosił trener miejscowych siatkarek Stanisław Lizińczyk. Niewiele to dało, bo legionowianki trzymały MOS na trzypunktowy dystans, a następnie włączyły „drugi” bieg i zaczęły swój marsz po wygraną w pierwszym secie. Przy stanie 17:11, drugi swój czas wykorzystali gospodarze. Ale kolejne punkty po nim zdobywały już tylko legionowianki! To był siatkarski pogrom 25:11 w meczu o mistrzostwo.

Drugi set, drugi nokaut!

Drugi set i jego początek to dosyć wyrównana walka. Obie drużyny grały punkt za punkt. LTS zaczął zdobywać przewagę i wyszedł na prowadzenie 8:5. Ta jednak długo się nie utrzymała. Widać było, że MOS zapomniał już o fatalnym pierwszym secie i znów deptał po piętach rywalkom z Legionowa (7:8). Nie na długo. Legionowianki znów włączyły turbodoładowanie i  momentalnie odjechały rywalkom na 7 punktów – 17:10! Od stanu 18:12 MOS do końca tej partii zdobył zaledwie… punkt.

Trzeci nokaut!!!

Trzecią odsłonę meczu lepiej zaczęły warszawianki, które prowadziły już 4:1, jednak chwilę później LTS prowadził już 5:4. I w tym secie pozwolił rywalkom na zdobycie jeszcze … 5 punktów. „Michorki” zdemolowały swoje rywalki, z każdy punktem, odbierając im ochotę do gry. Tego chyba jeszcze nie było! W finale przegrana drużyna zdobyła zaledwie 33 punkty. Brawo dziewczęta, brawo sztab szkoleniowy z trenerem Dawidem Michorem!

UMKS MOS Wola Warszawa – LTS I Legionovia Legionowo 0:3 (11:25, 13:25, 9:25)

LTS Legionovia I Legionowo: Czekalska, Lendzioszek, Słotarska, Roicka, Krogulska, Partyka, Warpechowska, Kańska, Gliwa, Rogalska, Woźniak, Orzoł, Pękała, Karczmarczyk (L), Makowska (L).