Nieporęt. Turniej siatkówki plażowej

Turniej_siatkarski_-07

Turniej siatkówki plażowej w ramach obchodów święta Gminy Nieporęt został zorganizowany przez UKS Dębina na terenie nowego kompleksu boisk plażowych klubu w Stanisławowie Pierwszym w dniu 18 czerwca 2016 roku.

Uczestniczyło w nim osiemnaście zespołów w trzech kategoriach – minisiatkówka chłopców, minisiatkówka dziewcząt i siatkówka plażowa gimnazjalistek. W dniu zawodów panowała wprost wymarzona ciepła i słoneczna pogoda, która wokół boisk zgromadziła liczne grono kibiców dopingujących swoich ulubieńców.

Zmagania sportowe wyłoniły następującą kolejność drużyn:

Minisiatkówka chłopców – 1. miejsce Hubert Woźniakowski – Karol Zaremba, 2. miejsce Jan Zimoch – Patryk Makowski, 3. miejsce Oskar Krzywicki – Mateusz Jaśkowski.

Minisiatkówka dziewcząt – 1. miejsce Kinga Rembelska – Julia Szewczyk, 2. miejsce Maja Dubaniewicz – Aleksandra Pękała, 3. miejsce Anna Słomińska – Wiktoria Zdrodowska.

Siatkówka plażowa – gimnazjalistki: 1. miejsce Weronika Denkiewicz – Karolina Szablewska, 2. miejsce Natalia Urban – Weronika Pawłowska, 3. miejsce Dominika Knap – Dominika Bańska.

W przerwie między wywiadem telewizyjnym i obowiązkami turniejowymi Dariusz Pieśniak – trener siatkówki i zarazem prezes UKS Dębina Nieporęt znalazł czas dla czytelników Gazety Powiatowej.

Zacznijmy od podsumowania  sezonu wiosennego w UKS Dębina Nieporęt.

Mija dziesięć lat od powstania klubu, zamykamy sezon dla nas historyczny. Możemy poszczycić się brązowym medalem w kategorii młodziki Mazowsza 2016, zdobyliśmy mistrzostwo szkolnej ligi siatkówki szkół średnich, zajęliśmy ósme miejsce w dwójkach chłopców w Kinder Sport województwa mazowieckiego.

Kilka słów o wyróżniających się wychowankach UKS Dębina.

Oczywiście. Ola Rasińska zdobyła mistrzostwo Polski juniorek w barwach LTS Legionovia, Natalia Bartkowska wywalczyła brązowy medal mistrzostw Polski wraz z KS Pałac Bydgoszcz oraz Mateusz Golis, który wygrał mistrzostwo Polski kadetów w Most Wola Warszawa.

Jak spędzacie wakacje?

Planujemy codzienne zajęcia na boiskach w Stanisławowie, następnie w sierpniu jedziemy na obóz sportowy do Rajgrodu, potem turniej na Węgrzech i kilka krajowych spotkań kontrolnych.

Plany na kolejny sezon?

W nowym sezonie będziemy pracować w czterech kategoriach: kadetki, młodziczki, młodzicy oraz Kinder Sport. Cel pozostaje zawsze ten sam – wychowanie poprzez sport.

Transfery?

Zanim odpowiem, chciałbym zaznaczyć, że pracując z młodymi zawodnikami jestem zwolennikiem wypożyczeń, gdyż moim zdaniem, mogę dzięki temu bardziej efektywnie pomagać podopiecznym budować ich ścieżki kariery. Definitywna zmiana barw takiej możliwości nie daje. Co do zmian kadrowych. Wspomniany wcześniej Mateusz Golis pozostanie wypożyczony do Most Wola Warszawa, gdzie będą występować także Sylwia Postek i Aleksandra Hołuj, ponadto dwie zawodniczki do UKS Ósemka Siedlce – Weronika Denkiewicz i Natalia Urban, a Natalia Bartkowska właśnie podejmuje decyzję, czy pozostać KS Pałac Bydgoszcz, czy przejść do Ósemki Siedlce.