Sensacja! DPD Legionovia rozgromiła Mistrza Polski!

DPD-Legionovia-Legionowo_02_wynik

Siatkarki z Legionowa nie przestają zaskakiwać i zachwycać swoich kibiców! W sobotę 9 listopada nie dały najmniejszych szans aktualnym Mistrzyniom Polski z ŁKS-u Łódź!

Tegoroczne występy DPD Legionovii Legionowo zachwycają. Podopieczne trenera Alessandro Chiappiniego raz za razem udowadniają, że nie straszny im żaden rywal i nie sprzedadzą skóry tanio żadnemu faworytowi. W DPD Arenie Legionowo gubiły punkty takie potęgi, jak Chemik Police i DevelopRes Rzeszów… Lecz ambitnym siatkarkom z naszego miasta to nie wystarcza!

Od początku starcia z aktualnymi Mistrzyniami Polski siatkarki DPD Legionovii dały jasny sygnał, że nie satysfakcjonuje ich tego dnia „przegrana po walce”. Pomimo osłabienia kadrowego wynikającego z lekkiej kontuzji wykluczającej z gry liderkę defensywy Izabelę Lemańczyk (którą z dobrym skutkiem zastąpiła Agnieszka Adamek), legionowianki miały apetyt na wygraną!

Po chwili wyrównanej gry w pierwszym secie DPD Legionovia przejęła inicjatywę. Bardzo dobra dyspozycja gospodyń w polu zagrywki przełożyła się na wynik: ŁKS miał wyraźne problemy z przyjęciem piłki i wyprowadzeniem efektywnej akcji, a miejscowe to wykorzystywały punktując blokiem lub dobrymi kontratakami. Ich przewaga w drugiej części premierowej odsłony była ewidentna i wygrały pewnie do 16.

Jeśli komuś wydawało się, że było to tylko „potknięcie” Mistrzyń Polski, był w błędzie. W drugiej odsłonie napędzona fantastycznym dopingiem szczelnie wypełnionych trybun DPD Legionovia zagrała koncertowa i wręcz zdeklasowała ŁKS, wygrywając 25:12!  Po raz kolejny odrzucony od siatki dobrymi zagrywkami legionowianek zespół gości nie był w stanie sforsować wspaniałego bloku miejscowych.

Najbardziej wyrównany był trzeci set, w którym ŁKS Commercecon długo prowadził dzięki efektywnej grze serbskiej przyjmującej Katariny Lazović i skutecznym atakom Moniki Bociek. W połowie partii gospodynie odrobiły straty, a kiedy odzyskały prowadzenie, gra gości załamała się. Przyjezdne próbowały jeszcze rzutem na taśmę odrabiać straty w końcówce, jednak fantastyczny atak przyjmującej DPD Legionovii Olgi Strantzali pozbawił je szans i zakończył mecz wynikiem 3:0 dla miejscowych!

Najbardziej wartościową zawodniczką meczu wybrana została środkowa Maja Tokarska, która zdobyła 14 punktów (najwięcej spośród wszystkich siatkarek), z czego aż siedem blokiem!

Teraz przed siatkarkami DPD Legionovii dwa mecze na wyjeździe. W środę 13 listopada zagrają w Policach rewanż z Chemikiem, a w niedzielę 17 listopada zmierzą się w Kaliszu z tamtejszym MKS-em. Najbliższe starcie w Legionowie odbędzie się w sobotę 23 listopada o 18.00 – w derbowym spotkaniu nasze siatkarki zmierzą się z E.Leclerc Radomką Radom.

Bilety na mecze można kupować w biurze klubu oraz w Internecie na platformie Ticketik.

DPD Legionovia Legionowo – ŁKS Commercecon Łódź, 3:0 (25:16, 25:12, 25:22)

MVP: Maja Tokarska

Składy:

ŁKS Commercecon: Mori, Bociek, Wójcik, Lazović, Kwiatkowska, Pacak, Strasz (libero) oraz Alagierska, Szczyrba i Korabiec (libero)

DPD Legionovia: Grabka, Oliveira Souza, Strantzali, Fidon-Lebleu, Łukasik, Tokarska, Adamek (libero)