Siatkarki znów wywalczyły komplet punktów!

siatkarki

Przed tygodniem na własnym parkiecie, a tym razem na wyjeździe: siatkarki DPD Legionovii po raz kolejny po ciężkiej walce wywalczyły ligowe zwycięstwo za trzy punkty!

Tym razem ligowy terminarz posłał podopieczne trenera Chiappiniego do Piły. Przed startem zmagań tamtejszy Enea PTPS był typowany do roli „czerwonej latarni” ligi i… Pozytywnie zaskoczył swoich kibiców, a negatywnie kilku rywali! Prowadzona przez Mirosława Zawieracza ekipa, pomimo braku „głośnych nazwisk”, okazała się być groźnym przeciwnikiem i pokonała ŁKS Łódź, Radomkę Radom i BKS Stal Bielsko-Biała!

Na początku spotkania ekipa z Piły „napadła” również na DPD Legionovię i prowadziła 6:2! Trener Chiappini poprosił o czas i gra jego zespołu stopniowo uspokoiła się, wracając na wysoki poziom, do jakiego legionowskie siatkarki już nas przyzwyczaiły. Zagraniczne skrzydłowe: Juliette Fidon-Lebleu, Julie Oliveira Souza i Olga Strantzali dały impuls do pościgu i szybko wynik rywalizacji się wyrównał (10:10). Od tego czasu to DPD Legionovia dominowała na parkiecie, na koniec seta zwyciężając wyraźnie do 18.

Kluczem do zwycięstwa w drugim secie okazała się być zagrywka. Choć legionowianki prowadziły dwoma punktami przez ponad pół partii, dobre serwisy gospodyń i nieskuteczna gra formacji przyjęcia DPD Legionovii sprawiły, że tym razem to pilanki cieszyły się z wygranego seta i remisu w całym meczu.

Od trzeciej partii walka wyrównała się i obie drużyny stoczyły pasjonujący bój o ligowe punkty. Trener ekipy gości posłał do gry przyjmującą Magdalenę Damaske, która wniosła na parkiet nową energię i dołożyła swoją ogromną cegłę do końcowego rezultatu. Siatkarki z Legionowa wygrały trzeciego seta po twardej wymianie ciosów 25:23 i już wówczas cieszyły się z pierwszego wywalczonego do ligowej tabeli punktu. To jednak ich nie satysfakcjonowało!

Czwarty set był od początku kontrolowany przez nasz zespół, który wypracował sobie bardzo dużą przewagę i… Całe szczęście! Pomimo, iż legionowianki prowadziły już 20:14, rozprężenie w końcówce zaowocowało widowiskową szarżą miejscowych. DPD Legionovia wygrała 25:22 i poczuła ogromną ulgę, gdyż ambitne rywalki były blisko! Niemniej, po raz kolejny po mocnej walce to nasz zespół zgarnął pełną pulę punktów!

W najbliższą niedzielę o 17.30 kolejne wyjazdowe starcie. Tym razem DPD Legionovia zagra w Łodzi z wicemistrzyniami Polski z Budowlanych (mecz będzie transmitowany przez Polsat Sport). Wielka siatkówka powróci do DPD Areny Legionowo w środę 11 grudnia: o godzinie 19.00 nasz zespół podejmie Volley Wrocław! Bilety już w sprzedaży w biurze klubu w legionowskiej hali oraz na platformie Ticketik.pl!

Enea PTPS Piła – DPD Legionovia Legionowo, 1:3 (18:25, 25:21, 23:25, 22:25)

MVP: Julie OLIVEIRA SOUZA

DPD Legionovia: Grabka, Oliveira Souza, Fidon-Lebleu, Strantzali, Tokarska, Łukasik, Lemańczyk (libero) oraz Damaske, Wójcik

Enea PTPS: Bolimowska, Baran, Urban, Słonecka, Bednarek, Gawlak, Saad (libero) oraz Szubert, Kazała, Ponikowska