Sk bank Legionovia. Porażka na inaugurację

sk ban

Inauguracja Orlen Ligi w Arenie (fot. R. Glapiak)

Na trybunach niemal komplet publiczności. Przybyli najwierniejsi kibice z Łodzi. Wśród gości senator Anna Aksamit, prezydent Legionowa Roman Smogorzewski, Przewodniczący Rady Miasta Janusz Klejment oraz były starosta Jan Grabiec. Do końca meczu dotrwał tylko ten ostatni. Przybył także trener naszej reprezentacji Jacek Nawrocki, a w roli komentatora transmisji telewizyjnej wystąpił były trener drużyny narodowej Andrzej Niemczyk.

Na boisku zmierzyły się szósta i siódma drużyna poprzedniego sezonu. W styczniu tego roku Sk bank Legionovia pokonał rywalki z Łodzi we własnej hali bez straty seta. Tym razem było odwrotnie.

Nie odrobiły lekcji z Bobolic

Początek meczu był dość wyrównany. Obie drużyny grały nerwowo, ale od stanu 3:4 dla Budowlanych, łodzianki szybko zaczęły zwiększać przewagę. W krótkim czasie wynik brzmiał 5:16 dla gości. Legionowianki zdobyły wprawdzie 3 punkty, ale od tego momentu przewaga rywalek znów zaczęła szybko rosnąć i set, po 27. minutach, zakończył się wygraną Budowlanych 13:25. Po zmianie stron mecz był wyrównany. SK bank prowadził nawet 6:5, ale znów przewagę zdobyły łodzianki i schodziły na pierwszą przerwę techniczną mając 2 punkty więcej. Po przerwie legionowianki doprowadziły do remisu 12:12. Wtedy czas wziął trener Budowlanych i jego zawodniczki zaczęły grać staranniej. Przy stanie 13:17 dla przeciwniczek, czas wziął trener Sk banku, ale to nie pomogło i w krótkim czasie, po 24. minutach set zakończył się wynikiem 15:25. Set trzeci dobrze rozpoczęły zawodniczki Sk banku. Przy stanie 6:2 czas wziął trener łodzianek, ale nadal dominowały gospodynie. Aż do stanu 8:3. Od pierwszej przerwy technicznej w tym secie łodzianki grały dokładniej i skuteczniej. Na druga przerwę schodziły z przewagą 3. punktów. Prowadzenia nie oddały już do końca meczu. Trzeci set trwał 27 minut i zakończył się wynikiem 18:25. Zawodniczki Sk banku Legionovii walczyły, starały się, ale kto wie, czy nie za bardzo. Ich gra wyglądała najlepiej w trzecim secie. Kiedy wynik w setach był zdecydowanie niekorzystny, grały swobodniej. W przekroju całego meczu brakowało jednak dobrego przyjęcia i skutecznych ataków. Łodzianki najwięcej punktów zdobyły po celnych, udanych zagrywkach. Lepiej też rozgrywały piłkę, gubiąc blok naszej drużyny.