I znów piękna sensacja! Siatkarki pokonały wicemistrza Polski na jego terenie!

DPD-Legionovia-Chemik-Polcie-18-10-2019_21

Trwa fantastyczny sezon siatkarek DPD Legionovii Legionowo, które po raz kolejny dostarczyły swoim kibicom pięknych wzruszeń! Nasz zespół wygrał wyjazdowe starcie z aktualnym wicemistrzem Polski Grot Budowlanymi Łódź!

Można powiedzieć, że podopieczne Alessandro Chiappiniego mają w tym sezonie patent na łódzkie zespoły, bowiem kilka tygodni temu na własnym parkiecie rozgromiły Mistrza Polski, czyli ŁKS Commercecon!

Legionowianki rozpoczęły niedzielny mecz bardzo nerwowo. Miały duże problemy w przyjęciu zagrywki i, odrzucone w ten sposób od siatki, nie były w stanie kończyć swoich akcji. Pomimo osłabienia brakiem atakującej Kraiduby Budowlani pewnie wygrali premierową odsłonę i wiele wskazywało na „mecz bez historii”.

Nic bardziej mylnego! Po początkowym prowadzeniu gości w drugim secie miejscowe wyrównały, a wtedy trener Chiappini sięgnął po swoją „jokerkę” Magdalenę Damaske. Przyjmująca weszła na parkiet i odmieniła losy rywalizacji! Tym razem to Budowlani musieli gonić wynik, a w końcówce partii DPD Legionovia wręcz zdemolowała rywalki, wyrównując tym samym stan rywalizacji!

Najciekawsza okazała się być trzecia odsłona, gdzie niemal na całym dystansie toczyła się wyrównana rywalizacja punkt za punkt. Co prawda w środkowej części seta gospodynie wypracowały sobie kilka oczek przewagi, jednak legionowianki szybko odrobiły tę stratę. W końcówce oba zespoły szły „łeb w łeb” aż do stanu 22:22. DPD Legionovia wyszarpała piłkę setową rzutem na taśmę, efektownym blokiem na swojej byłej zawodniczce Annie Bączyńskiej i zakończyła partię już w pierwszej próbie.

Czwarty set od początku do końca był już kontrolowany przez rozpędzone zawodniczki z Legionowa, choć i tym razem nie obeszło się bez emocji! Ekipa Chiappiniego wypracowała sobie aż osiem punktów przewagi na początku (5:13), po czym niemal ją roztrwoniła, pozwalając miejscowym na zbliżenie się na dystans dwóch oczek. Niewiele później, podczas serii świetnych zagrywek Alicji Grabki i Olgi Strantzali legionowianki znowu „odskoczyły” i… Znów aż do końca musiały dzielnie odpierać ataki rozjuszonych faworytek! Po ostatniej piłce radość przyjezdnych była tym większa.

Najbardziej wartościową zawodniczką spotkania wybrana została Magdalena Damaske, której wejście na boisko w drugim secie odmieniło obraz rywalizacji.

Już w najbliższą środę (11 grudnia) o godzinie 19.00 w DPD Arenie Legionowo odbędzie się kolejny spektakl z udziałem naszych walecznych siatkarek. Tym razem podejmować będą #VolleyWrocław. Emocje gwarantowane!

Grot Budowlani Łódź – DPD Legionovia Legionowo, 1:3 (25:17, 18:25, 22:25, 19:25)

MVP: Magdalena Damaske

Składy:

DPD Legionovia: Grabka, Oliveira Souza, Fidon-Lebleu, Strantzali, Tokarska, Łukasik i Lemańczyk (libero) oraz Damaske, Wójcik

Grot Budowlani: Bałdyga, Twardowska, Bączyńska, Leys, Pencova, Śmieszek i Stenzel (libero) oraz Lewandowska, Nowicka