Legion Legionowo. 34 punkty Filipa Markiewicza nie wystarczyły

legion-u16

Legion Legionowo w przerwie spotkania z GKK (fot. Legion)

KS Legion Legionowo (U16) podejmował na swoim parkiecie w hali na Zakopiańskiej Grodziski Klub Koszykarski. Podopieczni trenera Przemysława Raczyka rozegrali drugie spotkanie w sezonie 2017/2018.

Pierwszy rzut do kosza z rzutów osobistych Filip Markiewicz nie wykorzystał. Następnie zaliczył kolejny celny i Legion objął prowadzenie. Obie drużyny przez połowę pierwszej kwarty grały niezwykle nerwowo. Goście pierwsze punkty zdobyli w 5 minucie, wyszli na prowadzenie i nie oddali go na dłuższy okres.

Skuteczny Markiewicz, dogonili rywala…

Niezwykle skuteczny w poniedziałkowy wieczór był Filip Markiewicz. Zawodnik Legionu zanotował na swoim koncie aż 34 oczka. Mógł mieć ich więcej, ale sześciokrotnie mylił się z linii rzutów osobistych. Niestety goście, mimo harców Markiewicza, starali się trzymać swoją przewagę. Do czasu. Ambitni legionowianie postarali się i w 35 minucie doprowadzili do remisu 49:49 po celnym rzucie Mikołaja Komorowskiego. Chwile później miejscowi koszykarze prowadzili 53:51 i wydawało się, że już nie odpuszczą rywalowi.

Przetrwali napór, wygrali zdecydowanie czwartą kwartę

GKK przetrwał nawałnicę Legionu i jeszcze pod koniec trzeciej kwarty miał na plusie cztery punkty (51:47). Ostatnie 10 minut należało do podopiecznych trenera Jaromira Buzalskiego. Goście w tej odsłonie pojedynku rzucili 26 punktów, przy zaledwie 11 gospodarzy. Dlatego też wygrali całe spotkanie 87:68.

KS Legion Legionowo – Grodziski Klub Koszykarski 68:87 (10:18, 24:27, 23:16, 11:26)

KS Legion Legionowo: Markiewicz – 34, J. Matysiak – 10, Deplewski – 7,  Letkiewicz– 6, Sławiński – 6, Komorowski – 2, Mateuszuk –2, Litwiński – 1, Szewczyk , Małecki, Żmijewski.