Do utrzymania coraz dalej

Seniorzy Sokoła przegrali bardzo waźny pojedynek w dziele pozostania w lidze okręgowej. Po zaciętym meczu serocczanie przegrali mecz, który mógł dać im 3 punkty. Strzał Norberta Smyka z rzutu wolnego w 81 minucie trafił w poprzeczkę bramki Józefovii. W doliczonym czasie gry zagapili się defensorzy gospodarzy i napastnik Józefovii Paweł Ślusarczyk celnym strzałem zapewnił zwycięstwo zespołowi gości.

Druźynę Józefovii prowadzi znany z pracy w Legionovii trener Marcin Rzeszotek. Po strzeleniu bramki przez Ślusarczyka i upływie 93. minuty meczu szkoleniowiec przyjezdnych głośno domagał się od arbitra Jarosława Chmiela respektowania wcześniejszej sygnalizacji o przedłuźeniu gry o 3 minuty. Nerwowa reakcja Marcina Rzeszotka w końcowych fragmentach spotkania zakończyła się odesłaniem go na trybuny przez legionowskiego sędziego. To zdarzenie w jakiś sposób oddaje atmosferę ostatnich kilkudziesięciu sekund meczu. Piłkarze obu druźyn zacięcie walczyli o korzystny rezultat. Ostatecznie z tej próby nerw zwycięsko wyszli przyjezdni, oddalając szanse Sokoła na pozostanie w lidze okręgowej.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się od bramki gości w 10 min. Dąźący do wyrównania miejscowi dopięli swego w 36 min, po tym jak strzał Mateusza Kozłowskiego w poprzeczkę strzałem głową do bramki wpakował nadbiegający Adam Zych.

Po zmianie stron więcej okazji stworzyli sobie piłkarze spod Otwocka, ale najbardziej klarowną szansą na zdobycie bramki był opisany na wstępie strzał z wolnego Smyka.

Zwycięskie trafienie gości poprzedził jakby zbyteczny faul wracającego na własne przedpole Bartosza Szydłowskiego, po którym podopieczni Rzeszotka dośrodkowali z rzutu wolnego w pole karne, a tam seroccy obrońcy nie upilnowali bramkostrzelnego Ślusarczyka.

Po tym meczu Sokół wciąź pozostaje na spadkowym 15 miejscu w tabeli, ale do wyprzedzającego go Wichru Kobyła traci tylko 3 punkty.

Miejmy nadzieję, źe w pozostałych do rozegrania 6 kolejkach podopieczni trenera Krzysztofa Ogrodzińskiego wywalczą potrzebną im do utrzymania ilość punktów.

Sokół Serock – Józefovia 1-2 (1-1). Bramki: Adam Zych 36 – Kazimierz Grotte 10, Paweł Ślusarczyk 90+1.
Sokół: Marek Bandowski – Adrian Koza, Bartosz Szydłowski, Krzysztof Szymański, Maciej Karpik, Dominik Pakieła, Adam Zych (79. Grzegorz Oktaba), Norbert Smyk (83. Michał Wiśniewski), Szymon Salwin, Damian Kaput (72. Łukasz Zalewski), Mateusz Kozłowski.