KZB Legionovia Legionowo. Remis z Motorem Lublin i Górnikiem Łęczna, kolejni zawodnicy wzmacniają kadrę zespołu

Mateusz Turkowski i Michał Bajdur

Mateusz Turkowski i Michał Bajdur fot. KZB Legionovia Legionowo

W sobotę (8 lutego) KZB Legionovia Legionowo prowadzona przez trenera Bogdana Jóźwiaka zremisowała 1:1 z 3-ligowym Motorem Lublin. W środę (12 lutego) zespół z Legionowa zremisował z Górnikiem Łęczna 2:2. Dróżynę wzmocnili również kolejni zawodnicy.

W sobotę (8 lutego) o godz. 13 w Legionowie KZB Legionovia Legionowo podejmowała 3-ligowy Motor Lublin w ramach sparingu. Mecz ten był kolejnym spotkaniem kontrolnym, które pomoże trenerowi Bogdanowi Jóźwiakowi ocenić formę swoich podopiecznych przed zbliżającą się rundą wiosenną w II Lidze. Przed zespołem z Legionowa trudne zadanie, walka o utrzymanie w lidze.

Pierwsza połowa meczu z Motorem Lublin była wyrównana, jednak kibice nie obejrzeli żadnych goli i zakończyła się ona wynikiem 0:0. Na drugą część spotkania trener Jóźwiak, tak jak robił to w dotychczasowych spotkaniach sparingowych, wymienił prawie wszystkich zawodników. Zmiany przyniosły zamierzony efekt, ponieważ w 65. minucie gola dającego prowadzenie Legionovii bezpośrednio z rzutu wolnego strzelił jeden z nowych piłkarzy ściągniętych w styczniu, Marcin Kluska. Wydawało się, że taki wynik utrzyma się do końca meczu, jednak w samej końcówce doliczonego czasu gry Motor Lublin zdołał wyrównać. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

Mecz z Górnikiem Łęczna

W środę (12 lutego) o godz. 13 Legionovia podejmowała wicelidera II Ligi Górnika Łęczna. Mecz od początku stał na dobrym poziomie. Jednak to goście wykorzystali swoją sytuację już w 13. minucie, kiedy Przemysław Banaszek pokonał bramkarza Legionovii Damiana Podleśnego. Podopieczni Bogdana Jóźwiaka nie podłamali się i rzucili się do ataku. W 23. minucie Marcin Kluska wyrównał. Determinacja gospodarzy była ogromna aby strzelić kolejnego gola. Po zaledwie 4 minutach Karol Podliński wyprowadził Legionovię na prowadzenie. Prowadzeniem Legionovii 2:1 zakończyła się pierwsza połowa. Druga połowa była wyrównana, i kiedy wydawało się, że gospodarze odniosą zwycięstwo w doliczonym czasie gry zawodnicy Górnika Łęczna wyrównali za sprawą Dawida Dzięgielewskiego.

Kolejne wzmocnienia Legionovii

W zimowej przerwie rozgrywek II Ligi KZB Legionovia Legionowo jest aktywna, jeżeli chodzi o ściąganie nowych piłkarzy. Na zasadzie wypożyczenia do 30 czerwca z ŁKS Łódź trafił do Legionovii Oskar Koprowski, 20-letni środkowy obrońca. Kolejnym zawodnikiem, który wzmocnił kadrę Legionovii to doświadczony 25-letni pomocnik Michał Bajdur. W ostatnim czasie występował w zespole Bałtyku Gdynia. Dodatkowo swój pierwszy profesjonalny kontrakt z Legionvią podpisał jej wychowanek, 16-letni Mateusz Turkowski, który dołączył do pierwszego zespołu.