Legionovia Legionowo. Nie było sensacji w Sopocie

legionovia-impel_21

Malwina Smarzek zdobyła najwięcej punktów dla Legionovii (fot. arch. GP/MM)

Po liderkach, które w Legionowie pokonały zespół Roberta Strzałkowskiego, przyszedł czas na drugą drużynę Orlen Ligi. Na spotkaniez Atomem Trefl legionowianki udały się do Sopotu.

Druga drużyna Orlen Ligi, Atom Trefl Sopot, w spotkaniu z Legionovią nie zagrała w najmocniejszym składzie. Jednak gospodynie szybko wyszły na wysokie pięciopunktowe prowadzenie 8:3, mimo że początek należał do Legionovii, która wygrywała 3:1. Sopocianki szybko powiększyły przewagę i zanosiło się na pogrom, bo prowadziły już 20:12. Przy stanie 21:13 trener Strzałkowski na parkiet wpuścił trzy zawodniczki – Karolinę Szymańską, Alicję Grabkę i Malwinę Smarzek. Legionowianki dzielnie walczyły i zanotowały kilka ważnych punktów. Zmniejszyły przewagę sopocianek do czterech oczek. Jednak doświadczone podopieczne trenera Lorenzo Micelliego miały piłkę meczową, której nie wykorzystały przy stanie 24:21. Znów trzy ważne punkty zdobyły przyjezdne. Bloki Smarzek i Katarzyny Połeć, a także as serwisowy Smarzek. Zrobiło się już tylko 24:23 dla Sopotu. Szkoda, że tak późno legionowianki zaczęły odrabiać straty, bo w następnej akcji Atom zakończył pierwszą partię, po ataku Klaudii Kaczorowskiej.

Kolejne partie z wyraźniej wygrane przez sopocianki

Mimo że legionowianki walczyły w dwóch kolejnych setach to nie zdołały powalczyć choćby o wygranie jednej partii. Druga odsłona pojedynku, a dokładniej jej początek, miał podobny przebieg jak w secie pierwszym. Zawodniczki z Mazowsza objęły prowadzenie 4:2. Jak się później okaże ostatnie w tej partii. Gospodynie również nie grały znakomitej siatkówki, bo grały bardzo nierówno. Po świetnym okresie notowały przestoje, dzięki którym Legionovia odrabiała straty. Z 11:6 zrobiło się 12:11, z 15:11 – 15:14 i z 19:16 – 20:19. Niestety w końcówce lepiej lepiej zaprezentowały się sopocianki, które wygrały seta 25:20. Trzeci set to… znów prowadzenie Legionovii. I to nawet 3:0 i 5:2. Siatkarki Legionovii bardzo chciały wygrać tego seta, bo długo utrzymywały prowadzenie. Na 18:17 wyprowadziła przyjezdne Smarzek dobrym atakiem. I niestety to był ostatni punkt Legionovii w tym spotkaniu…

PGE Atom Trefl Sopot – Legionovia Legionowo 3:0 (25:23, 25:20, 25:18)

PGE Atom Trefl Sopot: Ivana Djerisilo, Zuzanna Efimienko, Klaudia Kaczorowska, Anna Miros, Danica Radenković, Maja Tokarska, Agata Durajczyk (libero) oraz Maret Balkestein-Grothues, Magdalena Damaske, Anna Kaczmar, Justyna Łukasik, Katarzyna Zaroślińska.

Legionovia Legionowo: Monika Bociek, Iga Chojnacka, Natalia Gajewska, Daria Paszek, Katarzyna Połeć, Aleksandra Wójcik, Adrianna Adamek (libero) oraz Alicja Grabka, Aleksandra Rasińska, Malwina Smarzek, Karolina Szymańska.