DPD Arena Legionowo. Znów thriller w pięciu aktach

legionovia-773x435

DPD Legionovia Legionowo (fot. Ryszard Glapiak)

W 10. kolejce spotkań Ligi Siatkówki Kobiet DPD Legionovia Legionowo podejmowała na swoim terenie Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz. Co wydarzyło się na parkiecie legionowskiej hali w sobotni wieczór?

Kolejny mecz w DPD Arenie Legionowo i kolejny horror. Jednak tym razem spotkanie zakończyło się wygraną miejscowych. Na pewno w pamięci legionowskich siatkarek został mecz z #VoleyWrocław, zakończony porażką 2:3 (ostatni set 14:16). Dlatego też tie-break był wielką wojną nerwów. Tak jak całe spotkanie…

Od początku walka na całego

Dwie pierwsze partie zakończyły się wynikiem 25:22. Obie drużyny zanotowały na swoim koncie zwycięskiego seta. Najpierw jednak na prowadzenie wyszły „Pałacanki”, które dzięki Ewelinie Krzywickiej i Patrycji Polak Balmas, wygrały zasłużenie pierwszego seta. W drugim triumfowały legionowianki, które od początku zagrały z charyzmą i szybko odskoczyły rywalkom. Było już 5:1, dzięki bardzo dobrej grze miejscowych, jednak Pałac również marzył o wygraniu seta. Co doszedł do Legionovię na punkt, znów pozwalał podopiecznym Piotra Olenderka na zdobycie kilku punktów z rzędu. W końcówce jednak świetnym blokiem popisała się Krystyna Kicka, dając wygraną i remis w spotkaniu.

Było 1:1, było i 2:2

Kolejną odsłonę pojedynku lepiej zaczęły bydgoszczanki, które zyskały sporą przewagę (11:3). W pogoń rzucił się zespół z Mazowsza, ale tylko do stanu 11:13. Wtedy to przyjezdne wzięły sprawę w swoje ręce i wygrały zdecydowanie 25:16. Legionowianki, postawione pod ścianą, musiały odrabiać straty. I to im się udało! Set był wyrównany, ale „Pałacanki” popełniały w nim sporo błędów, które dawały punkty miejscowym. Wygrana 25:20 pozwoliła na rozegranie decydującej, piątej partii.

Znów na przewagi, ale tym razem ze zwycięstwem

Do stanu 13:13 trwała regularna siatkarska wojna w legionowskiej hali sportowej przy Chrobrego. Jednak dwie ostatnie piłki padły łupem gospodyń, które dzięki Kickiej (blok) i Ewelinie Polak (as serwisowy i MVP spotkania), mogły cieszyć się ze zwycięstwa wraz ze swoimi kibicami. Legionovia, po wygranej z Pałacem, zajmuje w tabeli 6 miejsce.

DPD Legionovia Legionowo – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:2 (22:25, 25:22, 16:25, 25:20, 15:13)

DPD Legionovia Legionowo: E. Polak, Kicka, Jasek, Skorupa, Olenderek, Górecka, Adamek (libero) oraz Wójcik, Tanner, Pickrell.

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz: Gałucha, Mazurek, Misiuna, Ziółkowska, Krzywicka, P. Polak Balmas, Jagła (libero) oraz Fedusio.