DPD IŁCapital Legionovia Legionowo. Niespodziewana wygrana z Radomką. W sobotę powalczą o awans

Zwycięstwo DPD IŁCapital Legionovii Legionowo z Radomką Radom fot.-dpd-ilcapital-legionvia.facebook-773x515

Zwycięstwo DPD IŁCapital Legionovii Legionowo z Radomką Radom fot. DPD IłCapital Legionovia Legionowo/Facebook

W poniedziałek (15 marca) podopieczne Alessandro Chiappiniego zmierzyły się na wyjeździe w pierwszym meczu ćwierćfinałowym TAURON Ligi z zespołem E.LECLERC MOYA Radomka Radom. Gospodynie były faworytkami tego spotkania, jednak zawodniczki z Legionowa pokazały charakter oraz determinację i wygrały 3:1 . MVP spotkania została wybrana Alicja Grabka. Mecz rewanżowy już 20 marca w Legionowie.

Kibice DPD IŁCapital Legionovii Legionowo nie mogli doczekać się rozpoczęcia fazy play-off TAURON Ligi. Siatkarki z Legionowa po zajęciu 7 miejsca po fazie zasadniczej TAURON Ligi w ćwierćfinale trafiły na zespół E.LECLERC MOYA Radomka Radom, który zajął 2 miejsce w tabeli. Pomimo tego, że to zawodniczki z Radomia są uznawane za faworytki dwumeczu to podopieczne Alessandro Chiappiniego wcale nie zamierzały się poddawać już na starcie.

Początek pierwszego seta był wyrównany o czym może świadczyć wynik 5:4 dla zawodniczek z Radomia. Jednak od tego momentu to gospodynie zaczęły przejmować inicjatywę powiększając przewagę do stanu 10:6 i 15:9. Zawodniczki z Legionowa popełniały dużo błędów w przyjęciu. Pomimo zmian, które przeprowadzał szkoleniowiec Legionovii nie udało się jego podopiecznym powalczyć o wyrównanie i wygraną w tej odsłonie. Podopieczne Alessandro Chiappiniego grały również słabo w ataku. Skuteczność przyjezdnych w tym aspekcie gry wynosiła tylko 15 procent. Siatkarki z Radomia do końca pierwszego seta kontrolowały sytuację na parkiecie i ostatecznie wygrały premierową odsłonę 25:15.

Początek drugiego seta to szybko objęte prowadzenie gospodyń 4:1, 10:7 i 15:10. Wydawało się, że podopieczne Alessandro Chiappiniego nie są w stanie nawiązać równej walki z zawodniczkami z Radomia. Przy stanie 15:10 dla gospodyń na zagrywce stanęła Alicja Grabka, która dała sygnał swoim koleżankom do odrabiania strat. Podopieczne Alessandro Chiappiniego wygrały 9 kolejnych punktów i objęły prowadzenie 19:15. Zawodniczki z Legionowa tym wyczynem odbudowały swoją pewność siebie i utrzymały prowadzenie do końca seta wygrywając 25:19.

W trzeciej części spotkania zaczęła się prawdziwa uczta dla kibiców. Wymiany były długie i emocjonujące. Prowadzenie w tym meczu zmieniało się co chwila. Raz prowadziły przyjezdne (10:8), chwilę później gospodynie (14:13). Kluczową okazała się dobra dyspozycja świetna gra Olivii Różański i opanowanie jej koleżanek, które wygrały tę odsłonę 25:23.

Czwarty set rozpoczął się szybko objętym prowadzeniem zawodniczek z Legionowa (4:0 i 10:6). Gospodynie potrafiły jednak odrobić straty i objąć prowadzenie 14:13. Praktycznie do samego końca żadna ze stron nie mogła być pewna zwycięstwa jednak to podopieczne Alessandro Chiappiniego zachowały więcej opanowania i zimnej krwi wygrywając czwartego seta 25:22 i całe spotkanie 3:1.

Mecz rewanżowy podopieczne Alessandro Chiappiniego rozegrają w sobotę (20 marca) o godz. 17.30 w Legionowie. Do półfinału awansuje drużyna która jako pierwsza wygra dwa mecze. Spotkanie będzie można obejrzeć na żywo w kanale Polsat Sport.

E.LECLERC MOYA Radomka Radom – DPD IŁCapital Legionovia Legionowo, 1:3 (25:15, 19:25, 23:25, 22:25)

TAURON MVP: Alicja Grabka

E.LECLERC MOYA Radomka Radom: Zaborowska, Honorio, Samara, Twardowska, Łukasik, Picussa, Witkowska (libero), Biała, Bałucka.

DPD IŁCapital Legionovia Legionowo: Grabka, Oliveira Souza, Różański, Rivero Marin, Tokarska, Stafford, Kulig (libero), Lemańczyk (libero), Majkowska, Dąbrowska, Matejko.