DPD IŁCapital Legionovia Legionowo. Ważna wygrana po zaciętym meczu z BKS BOSTIK Bielsko-Biała

DPD IŁCapital Legionovia Legionowo wygrywa na wyjeździe z BKS Bostik fot. DPD IŁCapital Legionovia Legionowo.Facebook

DPD IŁCapital Legionovia Legionowo wygrywa na wyjeździe z BKS Bostik fot. DPD IŁCapital Legionovia Legionowo/Facebook

W sobotę (6 lutego) podopieczne Alessandro Chiappiniego zmierzyły się na wyjeździe z zespołem BKS BOSTIK Bielsko-Biała. Siatkarki z Legionowa po zaciętym i pełnym zwrotów akcji spotkaniu wygrały 3:2 (25:20, 21:25, 24:26, 25:21, 15:10). Najlepszą zawodniczką tego spotkania została wybrana Jessica Rivero Marin.

Przed tym spotkaniem zawodniczki z Legionowa zajmowały 8 pozycję w TAURON Lidze z 26 punktami i do zawodniczek Bielska-Białej, które zajmowały 6 miejsce w tabeli traciły 4 punkty. Przypomnijmy, że runda zasadnicza rozgrywek trwa do 22 kolejki. Po jej zakończeniu najlepszych osiem zespołów zmierzy się ze sobą w fazie play-off TAURON Ligi. Kibice Legionovii liczyli na jak najlepszy wynik w tym spotkaniu. Zawodniczki obydwu ekip nie zawiodły kibiców i walczyły do samego końca, a wynik meczu rozstrzygnął się ostatecznie w tie-breaku.

Pierwszy set rozpoczął się od szybko objętego prowadzenia 5:1 przez podopieczne Alessandro Chiappiniego. Gospodynie starały się wyrównać doprowadzając do wyniku 8:9 dla Legionowianek. Przyjezdne nie pozwoliły jednak odebrać sobie prowadzenia w tej partii utrzymując kilkupunktową przewagę do końca, wygrywając seta 25:20. Dobrze w tej partii zaprezentowały się po stronie Legionovii Jessica Rivero Marin i Shelly Stafford.

Drugi set podobnie jak pierwszy rozpoczął się od szybko objętego prowadzenia przez zawodniczki z Legionowa 5:2. Jednak gospodynie nie poddawały się doprowadzając do stanu 12:12 i 17:17. Od tego momentu lepiej zaczęły spisywać się zawodniczki z Bielska-Białej, które w końcówce przejęły inicjatywę i wygrały 25:21.

Trzecia odsłona tego spotkania rozpoczęła się od wyrównanej gry, jednak z czasem coraz lepiej spisywały się przyjezdne, które wypracowały prowadzenie 11:7. Gospodynie nie zamierzały się jednak poddawać i doprowadziły do wyrównania 17:17. Od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt, jednak w samej końcówce seta podopieczne Alessandro Chiappiniego objęły prowadzenie 23:21 i wydawało się, że powalczą o jego wygranie. Niestety zawodniczki z Legionowa popełniły kilka błędów w obronie co wykorzystały gospodynie obejmując prowadzenie i wygrywając ostatecznie tę partię 26:24.

Czwarty set rozpoczął się szybko objętym prowadzeniem przez zawodniczki DPD IŁCapital Legionovii Legionowo 7:4 i 10:5. Podopieczne Alessandro Chiappiniego kontrolowały przebieg tej partii do samego końca wygrywając ostatecznie 25:21. Dobrze w tym secie zaprezentowały się Jessica Rivero Marin i Maja Tokarska.

Zawodniczki obydwu ekip zapewniły kibicom emocje do samego końca tego spotkania, ponieważ wszystko miało rozstrzygnąć się w tie-breaku. Początek tej partii to seria błędów po stronie gospodyń co wykorzystały zawodniczki z Legionowa szybko obejmując prowadzenie 1:5. Podopieczne Alessandro Chiappiniego do samego końca kontrolowały już przebieg wydarzeń na parkiecie wygrywając w tie-breaku 15:10 i całe spotkanie 3:2. Bardzo dobrze w ataku zaprezentowały się Jessica Rivero Marin i Olivia Różański.

Dzięki sobotniemu zwycięstwu nad BKS BOSTIK Bielsko-Biała zawodniczki z Legionowa zajmują 7 miejsce w lidze z 28 punktami i do będących na 6 miejscu rywalek z Bielsko-Białej tracą już tylko 3 punkty. Najbliższe spotkanie zawodniczki z Legionowa rozegrają na własnym parkiecie z ŁKS Commerceron Łódź. Będzie to trudne spotkanie, ponieważ siatkarki z Łodzi zajmują obecnie 3 miejsce w lidze z 40 punktami i walczą o zajęcie 1 miejsca w TAURON Lidze.

BKS Bostik Bielsko-Biała – DPD IŁCapital Legionovia Legionowo, 2:3 (20:25, 25:21, 26:24, 21:25, 10:15)

TAURON MVP: Jessica Rivero Marin

DPD IŁCapital Legionovia Legionowo: Grabka, Oliveira Souza, Rivero Marin, Różański, Tokarska, Stafford, Lemańczyk (libero), Kulig (libero),Szczyrba, Diana Dąbrowska, Matejko.

BKS Bostik Bielsko-Biała: Gajewska, Orvosova, Szlagowska, Kazała, Świrad, Janiuk, Drabek (libero) oraz Drużkowska, Wawrzyniak, Dagmara Dąbrowska, Kossanyiova.