DPD IŁCapital Legionovia Legionowo. Wygrana z Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz po tie-breaku i najdłuższym secie w historii ligi!

DPD IŁCaital Legionovia Legionowo. Wygrana z Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz fot. DPD IŁCaital Legionovia Legionowo.Facebook

DPD IŁCapital Legionovia Legionowo. Wygrana z Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz fot. DPD IŁCapital Legionovia Legionowo/Facebook

W sobotę (6 marca) zawodniczki DPD IŁCapital Legionovii Legionowo na zakończenie fazy zasadniczej TAURON Ligi zmierzyły się na własnym parkiecie z zespołem Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz. Podopieczne Alessandro Chiappiniego po zaciętym meczu i tie-breaku wygrały 3:2 (18:25, 25:18, 46:44, 22:25, 15:13). Mecz ten przeszedł do historii ligi z powodu trzeciego seta, który zakończył się rezultatem 46:44 i trwał blisko godzinę.

Przed sobotnim meczem podopieczne Alessandro Chiappiniego miały już zapewnione miejsce w fazie play-off po fazie zasadniczej TAURON Ligi. Nie wiadomo jednak było jeszcze, czy zajmą 7 czy 8 miejsce po 22 spotkaniach. O wszystkim decydował ostatni mecz z zespołem Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz. Przyjezdne również walczyły o 8 lokatę na koniec rundy zasadniczej. Kibice spodziewali się, że nie będzie to łatwe spotkanie dla podopiecznych Alessandro Chiappiniego, jednak mało kto przewidywał, że mecz ten zapisze się na kartach historii ligi.

Początek spotkania to wyrównana gra z obydwu stron, o czym może świadczyć wynik 4:4. Jednak od tego momentu to zawodniczki z Bydgoszczy przejęły inicjatywę i objęły prowadzenie 10:5. Wydawało się, że siatkarki z Legionowa doprowadzając do stanu 13:13 powalczą o zwycięstwo w tym secie, jednak przyjezdne ponownie odskoczyły na kilka punktów do stanu 19:14 i już do końca tej partii nie oddały prowadzenia i wygrały tę odsłonę 25:18.

W drugim secie podopieczne Alessandro Chiappiniego nie załamały się i od początku narzuciły swój styl gry szybko obejmując prowadzenie 5:0 i 9:1. Legionowianki do samego końca tej partii utrzymywały kilkupunktową przewagę i ostatecznie wygrały 25:18.

Trzecia odsłona to szybko objęte prowadzenie przez gospodynie 5:2. Następnie inicjatywę przejęły przyjezdne i objęły prowadzenie 11:6. Zawodniczki z Legionowa doprowadziły do wyrównania 17:17. Od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt, a kibice ze zdumieniem przecierali oczy patrząc na tablicę wyników, gdzie pojawiały się kolejno wyniki 30:30, 37:37 i 42:42. Wszystkie osoby zebrane w hali w Legionowie nie miały pojęcia jak długo jeszcze potrwa ten maraton. Ostatnie słowo należało jednak w tej odsłonie do Shelly Stafford, która strącając piłkę przechodzącą zakończyła tego seta zwycięstwem Legionovii 46:44. Okazało się, że set, który trwał 58 minut zapisał się w historii najwyższej klasy rozgrywkowej kobiet jako najdłuższy.

W czwartym secie zawodniczki z Bydgoszczy nie podłamały się wydarzeniami z trzeciej odsłony spotkania. Odsłona ta była bardzo wyrównana o czym świadczy rezultat 8:8. Jednak od tego momentu to przyjezdne zaczęły przejmować inicjatywę i objęły prowadzenie 17:11 i 23:20. Podopieczne Alessandro Chiappiniego nie zdołały odwrócić losów tego seta, który padł łupem przyjezdnych 25:22.

O losach tego meczu miał przesądzić tie-break. Jego początek to dobra gra gospodyń, które objęły prowadzenie 7:4. Bydgoszczanki potrafiły się otrząsnąć i objąć prowadzenie 13:12. Podopieczne Alessandro Chiappiniego wykazały się jednak opanowaniem i determinacją wygrywając trzy ostatnie punkty i tę odsłonę 15:13 oraz całe spotkanie 3:2. Mecz, który zapewnił kibicom prawdziwą huśtawkę nastrojów trwał ponad 3 godziny.

Dzięki temu zwycięstwu podopieczne Alessandro Chiappiniego zajęły 7 miejsce w TAURON Lidze po zakończeniu fazy zasadniczej i rozegraniu 22 spotkań (12 wygranych i 10 porażek). Zawodniczki z Legionowa w fazie play-off zmierzą się z zespołem, który zajmie 2 miejsce w TAURON Lidze. Obecnie 2 miejsce zajmują zawodniczki E.LECLERC MOYA Radomki Radom, jednak będące na 4 miejscu siatkarki Grupy Azoty Chemik Police mają do rozegrania dwa zaległe spotkania i również mogą zająć 2 miejsce. Pierwszy mecz w fazie play-off podopieczne Alessandro Chiappiniego rozegrają w sobotę (13 marca).

DPD IŁCapital Legionovia Legionowo – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz, 3:2 (18:25, 25:18, 46:44, 22:25, 15:13)

TAURON MVP: Shelly Stafford

DPD IŁCapital Legionovia Legionowo: Grabka, Oliveira Souza, Rivero Marin, Różański, Tokarska, Stafford, Lemańczyk (libero), Kulig (libero), Szczyrba, Dąbrowska i Matejko.

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz: Michalewicz, Dascalu, Bidias, Żurowska, Ziółkowska, Hawryła, Jagła (libero), Reszelewska (libero), Lijewska.