DPD IŁCapital Legionovia Legionowo. Wygrana po wyrównanym spotkaniu z Eneą PTPS Piła

Wygrana DPD IŁCapital Legionovii Legionowo z Eneą PTPS Piła fot. DPD IŁCapital Legionovii Legionowo.Facebook

Wygrana DPD IŁCapital Legionovii Legionowo z Eneą PTPS Piła fot. DPD IŁCapital Legionovia Legionowo/Facebook

W poniedziałek (1 lutego) podopieczne Alessandro Chiappiniego podejmowały na własnym parkiecie ostatnią w tabeli TAURON Ligi ENEĘ PTPS Piła. Legionowionanki wygrały 3:1 (25:23, 27:25, 21:25, 25:18). Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo i gospodynie do samego końca musiały walczyć o dobry wynik spotkania.

Zawodniczki z Legionowa grają w tym sezonie w kratkę, jednak cały czas walczą o to, żeby znaleźć się w pierwszej ósemce fazy play-off TAURON Ligi. Kibice z Legionowa liczyli na zwycięstwo w tym spotkaniu, jednak zawodniczki z Piły, chociaż że zajmują ostanie miejsce w lidze nie zamierzały się poddawać i zacięcie walczyły w każdym secie.

Pierwsza odsłona tego spotkania rozpoczęła się od szybko objętego prowadzenia przez siatkarki z Legionowa – 7:3. Jednak przyjezdne nie zamierzały się poddawać i doprowadziły do stanu 11:10. Do końca tej partii gra była wyrównana o czym mogą świadczyć wyniki 18:16 i 24:23 dla Legionovii. Na szczęście podopieczne Alessandro Chiappiniego zachowały więcej zimnej krwi i wygrały tę część spotkania 25:23.

Drugi set to wyrównana gra z obydwu stron i walka punkt za punkt o czym mogą świadczyć rezultaty 7:7, 15:14. W końcówce seta przy stanie 24:24 to zawodniczki z Piły objęły prowadzenie 25:24 i miały set-balla, ale gospodyniom udało się opanować sytuację i zwyciężyć 27:25.

Trzecia odsłona tego spotkania rozpoczęła się ponownie od wyrównanej gry z obydwu stron o czym świadczy wynik 6:6, jednak od tego momentu to przyjezdne zaczęły przejmować inicjatywę w tym spotkaniu obejmując prowadzenie 14:10 i 23:18. Legionowianki nie potrafiły się już w tym secie przeciwstawić się siatkarkom z Piły, które wygrały tego seta 25:21.

W czwartym secie podopieczne Alessandro Chiappiniego otrząsnęły się po przegraniu poprzedniego i od początku dyktowały warunki gry obejmując prowadzenie 8:2 i 19:12. Gospodynie do samego końca nie wypuściły z rąk swojej przewagi i wygrały czwartego seta 25:18 i całe spotkanie 3:1.

MVP spotkania została wybrana zawodniczka DPD IŁCapital Legionovii Legionowo, Paulina Majkowska. Dzięki temu zwycięstwu podopieczne Alessandro Chiappiniego zajmują obecnie 7 miejsce w TAURON Lidze z 26 punktami. Najbliższe spotkanie zawodniczki z Legionowa rozegrają na wyjeździe z BKS BOSTIK Bielsko-Biała w sobotę (6 lutego).

DPD IŁCapital Legionovia Legionowo – Enea PTPS Piła, 3:1 (25:23, 27:25, 21:25, 25:18)

TAURON MVP: Paulina Majkowska

DPD IŁCapital Legionovia Legionowo: Grabka, Oliveira Souza, Rivero Marin, Różański, Majkowska, Tokarska, Lemańczyk (libero), Kulig (libero), Szczyrba, Matejko.

Enea PTPS Piła: Pelczarska, Bartkowska, Wystel, Łyszkiewicz, Ponikowska, Gawlak, Bodasińska (libero) i Pawłowska (libero), Gądek.