DPD Legionovia Legionowo. Czwarty triumf w 9. kolejce!

legionovia-773x435

DPD Legionovia Legionowo (fot. Ryszard Glapiak)

Legionowskie siatkarki mają napięty grafik. W sobotę we własnej hali uległy wrocławiankom, a już we wtorek zagrały w Pile z tamtejszą ENEĄ PTPS.

Przed rozpoczęciem 9. kolejki spotkań Ligi Siatkówki Kobiet, legionowska ekipa była wyżej w tabeli niż ich rywalki z Piły. DPD Legionovia zajmowała szóstą lokatę, a pilanki znajdowały się trzy miejsca niżej i to w pewnym sensie stawiało siatkarki z Mazowsza w roli faworyta. A jak dodam, że dzień przed spotkaniem obu drużyn, stanowisko trenerskie w Pile opuścił Hiszpan Guillermo Naranjo Hernandez, to na pewno taka sytuacja nie wpłynęła korzystnie na poczynania zawodniczek z Piły.

No, no! 3:0!!!

Legionowskie siatkarki zaczęły o 4:0 i od razu było widać, że będą walczyć w Pile o zgarnięcie całej puli. Obudziły się jednak miejscowe i po pierwszej fazie inauguracyjnego seta było 9:9. To nie zraziło siatkarek, które na co dzień trenują i grają w DPD Arenie Legionowo, do jeszcze skuteczniejszej gry! Pewnie wygrały seta do 22. W kolejnych dwóch setach znów pokazały swą moc! Choć początek drugiej partii do stanu 10:10 był wyrównany, to w dalszej części seta legionowskie siatkarki pokazały klasę i pewnie wygrały do 17. Kolejna odsłona pojedynku była najbardziej wyrównana. Do stanu 21:21. Wtedy to Krystyna Kicka wzięła sprawy w swoje ręce. Jej trzy ataki punktowe i as serwisowy dał DPD Legionovii Legionowo komplet punktów.

ENEA PTPS Piła – DPD Legionovia Legionowo 0:3 (22:25, 17:25, 23:25)

Enea PTPS Piła: Szpak, Kaczorowska, Trojan, Azizowa, Strantzali, Stencel, Pawłowska (libero).

DPD Legionovia Legionowo: Polak, Górecka, Jasek, Kicka, Olenderek, Skorupa, Adriana Adamek (libero) oraz Agnieszka Adamek.