DPD Legionovia Legionowo. Dobry początek nie wystarczył. Przegrana z wiceliderkami tabeli w Radomiu

Przegrana DPD Leginovii Legionowo z E.Leclerc Moya Radomka Radom fot. DPD Legionovia Legionowo.Facebook

Przegrana DPD Leginovii Legionowo z E.Leclerc Moya Radomka Radom fot. DPD Legionovia Legionowo/Facebook

W poniedziałek (25 stycznia) podopieczne Alessandro Chiappiniego zmierzyły się w meczu wyjazdowym z E.Leclerc Moya Radomka Radom w ramach TAURON Ligi. Pomimo dobrego początku spotkania zawodniczki z Legionowa przegrały spotkanie 3:1 (20:25, 25:16, 25:23, 25:20).

Zawodniczki Radomki Radom grają w tym sezonie TAURON Ligi bardzo dobrze. Przed spotkaniem z podopiecznymi Alessandro Chiappiniego zajmowały drugie miejsce w lidze z 34 punktami. Pierwsze spotkanie obydwu ekip w Legionowie zakończyło się zwycięstwem 3:0 zawodniczek z Radomia. Kibice liczyli, że pomimo dobrej formy przeciwniczek siatkarki DPD Legionovii Legionowo powalczą o zwycięstwo.

Początek pierwszego seta to wyrówna gra z obydwu stron, o czym może świadczyć wynik 8:8, jednak od tego momentu to podopieczne Alessandro Chiappiniego zaczęły dominować i narzuciły swoje warunki gry. Taką sytuacją były mocno zaskoczone faworyzowane gospodynie tego spotkania, które starały się odrabiać straty. Zawodniczki z Legionowa przebieg tej partii do jej końca wygrywając pierwszego seta 25:20.

Drugi set rozpoczął się podobnie do pierwszego i obydwie drużyny grały punkt za punkt, o czym świadczy wynik 11:10 dla miejscowych. Jednak od tego momentu inicjatywę przejęły siatkarki z Radomia, które kontrolowały przebieg tego seta do końca ostatecznie wygrywając tę odsłonę 25:16.

W trzeciej odsłonie meczu podopieczne Alessandro Chiappiniego nie zamierzały się poddawać i walczyły o każdy punkt. Jednak od stanu 7:7 to gospodynie narzuciły swój styl gry obejmując prowadzenie 14:10. Ambitne zawodniczki z Legionowa potrafiły doprowadzić do stanu 16:16 i 20:20, niestety nie były w stanie przejąć inicjatywy w końcówce, a opanowaniem wykazały się gospodynie, które wygrały 25:23.

W czwartym secie siatkarki z Legionowa grały dobrze i objęły prowadzenie 10:7 i 13:10. Pomimo tego prowadzenia przyjezdne nie potrafiły wykorzystać dogodnej okazji do wygrania partii. Natomiast gospodynie doprowadziły do remisu po 15:15 i przejęły inicjatywę. Zawodniczki z Radomia wygrały czwartego seta 25:20 i całe spotkanie 3:1.

Po przegranej z E.Leclerc Moya Radomka Radom podopieczne Alessandro Chiappiniego zajmują obecnie 8 miejsce w TAURON Lidze z 23 punktami. Najbliższe spotkanie zawodniczki z Legionowa rozegrają w poniedziałek (1 lutego) na własnym parkiecie z Eneą PTPS Piła, która zajmuje obecnie ostatnie miejsce w lidze.

E.Leclerc MOYA Radomka Radom – DPD Legionovia Legionowo, 3:1 (20:25, 25:16, 25:23, 25:20)

TAURON MVP: Janisa Johnson

DPD Legionovia Legionowo: Grabka, Oliveira Souza, Rivero Marin, Różański, Stafford, Tokarska, Lemańczyk (libero), Kulig (libero), Matejko, Dąbrowska, Szczyrba.

E.Leclerc MOYA Radomka: Skorupa, Honorio, Johnson, Twardowska, Picussa, Łukasik, Witkowska (libero), Bałucka, Biała, Samara.