DPD Legionovia Legionowo. Nieudany debiut w Pucharze CEV. Przegrana z Beziers Angels na własnym parkiecie

DPD Legionovia Legionowo fot. DPD Legionovia Legionowo

DPD Legionovia Legionowo fot. DPD Legionovia Legionowo/Facebook

W środę (18 listopada) podopieczne Alessandro Chiappiniego zadebiutowały w europejskich rozgrywkach o Puchar CEV. Niestety zawodniczki z Legionowa przegrały pierwsze spotkanie Beziers Angels 0:3 (27:29, 17:25, 14:25) i w rewanżu czeka je bardzo trudne zadanie.

Siatkarki DPD Legionovii po zajęciu w ubiegłym sezonie 4. miejsca w lidze zostały zaproszone do udziału w europejskim Pucharze CEV (o puchar walczą zespoły, które zajęły czołowe miejsce w swoich ligach narodowych, a nie udało im się zakwalifikować do Ligi Mistrzów). W środę siatkarki z Legionowa podejmowały w 1/16 tych rozgrywek francuski zespół Beziers Angels.

Początek pierwszego seta był wyrównany, o czym może świadczyć rezultat (10:10). Od tego momentu to jednak zawodniczki z Francji zaczęły grać lepiej i objęły prowadzenie (13:18). Gospodynie przebudziły się w porę i dzięki dobrej grze przyjmującej Zany Zdovc Sporer to podopieczne Alessandro Chiappiniego miały pierwsze piłki setowe w tym spotkaniu (24:23). Jednak w kluczowym momencie siatkarki Beziers zachowały więcej spokoju i opanowania wygrywając pierwszą odsłonę tego meczu (27:29).

Drugi set lepiej rozpoczęła drużyna przyjezdna, która szybko objęła prowadzenie (4:10). Zawodniczki z Legionowa zmniejszyły dystans do rywalek na trzy punkty (13:16), jednak siatkarki z Francji na więcej nie pozwoliły gospodyniom i wygrały seta (17:25).

W trzeciej odsłonie podopieczne Alessandro Chiappiniego wyraźnie ustępowały rywalkom o czym świadczy  szybko objęte prowadzenie zespołu francuskiego (4:8). Włoski szkoleniowiec drużyny z Legionowa starał się reagować wprowadzając na parkiet nowe zawodniczki, jednak nie przyniosło to efektu. Siatkarkom DPD Legionovii brakowało skuteczności, dodatkowo zaczęły popełniać coraz więcej błędów, co wykorzystały zawodniczki Beziers wygrywając ostatniego seta (14:25) i całe spotkanie 0:3. Zespół DPD Legionovii Legionowo czeka jeszcze mecz rewanżowy, który odbędzie się 25 listopada, jednak po przegranej na własnym parkiecie 0:3 o awans będzie bardzo trudno.

DPD Legionovia Legionowo – Beziers Angels, 0:3 (27:29, 17:25, 14:25)

DPD Legionovia: Grabka, Oliveira Souza, Różański, Rivero Marin, Tokarska, Stafford, Lemańczyk (libero) oraz Dąbrowska, Matejko, Majkowska, Szczyrba.

Beziers: August, Soto, Segovia, Nizetich, Brown, Terrell, Rochelle (libero) oraz Romati, Robert.

MVP spotkania: Malina Terrell