DPD Legionovia Legionowo. Pewna wygrana na wyjeździe z Jokerem Świecie

Wygrana z Jokerem Świecie fot. DPD Legionovia.Facebook

Wygrana z Jokerem Świecie fot. DPD Legionovia/Facebook

W poniedziałek (18 stycznia) podopieczne Alessandro Chiappiniego zmierzyły się na wyjeździe z Jokerem Świecie. Siatkarki z Legionowa rozegrały pierwszy mecz ligowy w 2021 roku, w którym pokazały się z bardzo dobrej strony wygrywając 3:0 (25:11, 25:17, 25:20). Kluczem do zwycięstwa okazała się perfekcyjna gra blokiem.

W obecnym sezonie podopieczne Alessandro Chiappiniego radzą sobie ze zmiennym szczęściem w TAURON Lidze. Przed poniedziałkowym spotkaniem siatkarki z Legionowa miały bilans 7 zwycięstw i 8 porażek. Kibice zadawali sobie pytanie, czy przerwa świąteczno-noworoczna, która trwała blisko miesiąc pozwoli włoskiemu trenerowi dobrze przygotować zawodniczki do reszty sezonu, bo to czego obecnie najbardziej brakuje zespołowi Legionovii to stabilizacja formy. Fani liczyli również na rewanż za nieoczekiwaną przegraną w październiku na własnym parkiecie z Jokerem Świecie 0:3.

Początek pierwszego seta to wyrówna gra, punkt za punkt. Jednak przy stanie 3:3 to zawodniczki z Legionowa zaczęły dyktować swoje warunki, szybko obejmując prowadzenie 11:4. Bardzo dobrze na zagrywce prezentowała się Jessica Rivero Marin, a w bloku królowała Shelly Stafford. Właśnie w tym aspekcie gry podopieczne Alessandro Chiappiniego zagrały koncertowo, murując wręcz dostęp do własnej połowy boiska. Dominacja zawodniczek Legionovii w tym secie była niepodważalna co odzwierciedla wynik 25:11.

Drugi set rozpoczął się podobnie jak pierwszy wyrównaną grą i walką o każdy punkt z obydwu stron. Gospodynie jak również zawodniczki przyjezdne nie odpuszczały o czym może świadczyć wynik 13:12 dla Jokera Świecie. Jednak od tego momentu do podopieczne Alessandro Chiappiniego narzuciły swój styl gry szybko obejmując prowadzenie 20:15. Seta wygrały przyjezdne 25:17. Ponownie bardzo dobrze zagrały Jessica Rivero Marin i Shelly Stafford, które razem z koleżankami dyktowały swoje warunki.

W trzecim secie zawodniczki Jokera nie zamierzały spisać meczu na straty i grały wyrównane spotkanie z siatkarkami z Legionowa o czym świadczy wynik 11:13 dla przyjezdnych. Jednak od tego momentu podopieczne Alessandro Chiappiniego nie straciły objętego prowadzenia i dowiozły je do końca spotkania wygrywając trzeciego seta 25:20 i całe spotkanie 3:0.

Gospodynie zagrały dobre spotkanie, jednak to siatkarki z Legionowa zaprezentowały się fantastycznie w bloku oraz dobrze w zagrywce i ataku co pozwoliło podopiecznym Alessandro Chiappiniego wygrać to spotkanie. MVP spotkania została wybrana Shelly Stafford. Dzięki temu zwycięstwu DPD Legionovia Legionowo zajmuje obecnie 7 miejsce z 23 punktami w TAURON Lidze (8 zwycięstw i 8 porażek).

Najbliższe spotkanie podopieczne Alessandro Chiappiniego rozegrają już w środę (20 stycznia) w 1/8 finału Pucharu Polski, w którym zmierzą się Mistrzyniami Polski Grupą Azoty Chemik Police.

Joker Świecie – DPD Legionovia Legionowo 0:3 (11:25, 17:25, 20:25)

TAURON MVP: Shelly Stafford

DPD Legionovia: Grabka, Oliveira Souza, Różański, Rivero Marin, Stafford, Majkowska, Lemańczyk (libero), Kulig (libero), Zdovc Sporer.

Joker Świecie: Wenerska, Jurczyk, Sikorska, Kukulska, Brzoska, Skrzypkowska, Nowak (libero), Kowalska, Urban, Urbanowicz, Nowacka (libero), Marcyniuk.